У Криму проти журналіста проекту "Радіо Свобода" порушили справу про екстремізм

Поділитися
У Криму проти журналіста проекту "Радіо Свобода" порушили справу про екстремізм Поклонська заявила про відкриття справи проти журналіста "Крим. Реалії" © Крим.Реалії
Причиною для відкриття кримінальної справи стала публікація про блокаду анексованого півострова українськими активістами.

Слідчі органи управління ФСБ по Криму і Севастополю порушили кримінальну справу стосовно журналіста видання "Крим. Реалії" (підрозділ української служби "Радіо Свобода" – ред.) за заклики до порушення територіальної цілісності РФ, повідомила так звана прокурор Криму Наталія Поклонська.

"Щодо журналіста видання порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 280.1 КК РФ. Даними журналістом була підготовлена і опублікована стаття, в якій наводяться висловлювання, спрямовані на порушення територіальної цілісності РФ, що не дозволено ні журналістам, ні кому-небудь іншому", - сказала Поклонська.

Журналіст, чиє ім'я поки не називається, опублікував матеріал про блокаду Криму українськими активістами. На думку так званого прокурора анексованого півострова, подібні публікації "фактично вони виправдовують дії екстремістів і терористів".

"Хід розслідування взято на контроль прокуратурою. В даний час вирішується питання про обрання запобіжного заходу для журналіста", - повідомила Поклонська.

Кримський журналіст Олег Крючков повідомляє, що мова йде про Миколу Семена, в будинку якого, як стверджує Крючков, вранці 19 квітня провели обшук силовики. Керівництво "Радіо Свобода" перевіряє дану інформацію і поки ситуацію не коментує.

Микола Семена – кримський журналіст, який раніше працював на всеукраїнські видання "День" і "Дзеркало тижня", також є колишнім кореспондентом московського видання "Известия". Зараз перебуває на пенсії.

Раніше глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін закликав вважати екстремізмом заперечення "референдуму" у Криму.

Нагадаємо, півострів Крим був захоплений російськими військами навесні 2014 року, спровокувавши хвилю засудження з боку міжнародного співтовариства і введення перших санкцій проти РФ.

Як констатували спостерігачі Humans Rights Watch, російська окупаційна влада створила в Криму "атмосферу всюдисущого страху та пригнічення", яку підтримує там вже два роки з моменту захоплення українського півострова. Згідно звіту, опублікованому 18 березня нью-йоркською групою правозахисників, з моменту анексії Криму в березні 2014 року простір для свободи слова, зібрань та ЗМІ в Криму різко звузилася.

Детальніше про ситуацію, окупаційну політику РФ та настроях населення в окупованому Криму можна почитати статті Юрія Смілянського для свіжого випуску газети "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі