У київській муніципальній лікарні вперше імплантували механічне серце

Поділитися
У київській муніципальній лікарні вперше імплантували механічне серце Пацієнт уже почав ходити
Таких операцій в Україні зроблено дуже небагато

Кардіохірурги з муніципального медичного закладу провели блискучу операцію з пересадки механічного серця хворому, страдющему тяжкою формою серцевої недостатності.

В Олександрівській клінічній лікарні Києва вперше імплантували механічне серце. Про це повідомили в КМДА, передає УНН.

"В Олександрівській клінічній лікарні Києва столичні кардіохірурги провели операцію по імплантації механічного серця (LVAD). Це перша подібна операція в Україні, виконана на базі комунального медичного закладу", - йдеться в повідомленні.

За словами мера столиці Віталія Кличка, "всього кілька таких операцій було зроблено в Україні - в Інституті серця. Операція, яку зробили столичні кардіохірурги, - це найвищий рівень, який може бути в кардіології. Операція пройшла успішно. Пацієнт вже ходить і відчуває себе добре".

Пацієнту, якому зробили операцію, як наголошується, - 67 років, він киянин. Чоловік страждає важкою формою серцевої недостатності, переніс кілька інфарктів.

Операція тривала 3 години. Вартість такої операції (включаючи механічне серце та інші витратні матеріали) - близько 5 млн. грн. Вартість самого серця - 4,5 млн. грн. Для пацієнта операція була безкоштовною завдяки програмі "Здоров'я киян", яку фінансує місто, зазначили в КМДА. Як зазначається, механічне серце - американського виробництва. За кошти міського бюджету поки придбано два таких серця. Друге механічне серце буде незабаром імплантовано ще одному пацієнтові.

Американські вчені виявили більше десятка генів, мутації в яких призводять до розвитку хвороб серця і діабету другого типу, що говорить про зв'язок в появі цих проблем зі здоров'ям. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Genetics.

Відносно недавно вчені помітили, що люди, які страждають від діабету другого типу, часто відчувають проблеми з серцем навіть у тих випадках, якщо вони дотримуються правильної дієти та здорового способу життя. Це змусило авторів статті проаналізувати ДНК приблизно 13,5 тисячі діабетиків і близько 35 тисяч здорових людей і спробувати знайти гени, які можуть зв'язувати обидві хвороби.

Як показав цей аналіз, в ДНК людини присутня відразу 16 ділянок, мутації в яких асоціюються і з розвитком діабету другого типу, і з високою ймовірністю отримати коронарну хворобу серця. Вісім з них, за словами авторів статті, особливо сильно впливали на шанси розвитку і діабету, і проблем з серцево-судинною системою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі