У київських школах цього року планують відкрити 98 додаткових перших класів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У київських школах цього року планують відкрити 98 додаткових перших класів У столиці побільшає перших класів у школах © Андрій Товстиженко, DT.UA
Початкову школу чекає розширення не у всіх навчальних закладах, а там, де працюють потужні педагогічні колективи.

У Києві цього навчального року планується відкрити на 98 перших класів більше, повідомила в інтерв'ю DT.UA Олена Фіданян, директор департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації.

За її словами, початкову школу чекає розширення не у всіх навчальних закладах, а там, де працюють потужні педагогічні колективи.

"Є школи переповнені, а є заповнені наполовину. Тому ми наразі приймаємо рішення про раціональне використання приміщень - дозволяємо переповненій школі розмістити свої класи в сусідній напівпорожній. При цьому наштовхуємося на шалений спротив не вчителів, а батьків, які не хочуть переходити навіть у сусіднє приміщення. Спротив чинять і громади напівпорожньої школи - "ми не пустимо сюди інших дітей". І наші пояснення, що чужих дітей не буває, що ніхто не постраждає, нікого не цікавлять. Мало того - до таких конфліктів почали підключатися й деякі депутати, які наказують нам: "Хай стоїть напівпорожня школа, але ви не маєте права туди заводити інші класи". Так вони піаряться і роблять собі імідж захисників", - заявила Фіданян.

"Але поміркуймо: чому громада має оплачувати опалення, світло, воду в напівпорожній школі? Чому потужний колектив, який може і хоче навчати більше дітей, не може їх набрати? Якщо єдина причина - це нестача приміщень, то ось же вони стоять порожні зовсім поруч", - наголосила вона.

На думку директора департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації, якби зараз ввели так званий шкільний ваучер - принцип "гроші ходять за дитиною", то відбувся б природний відбір, навіть у Києві частина шкіл закрилася б сама собою.

"У них просто забракнуло б коштів на опалення-освітлення і на зарплатню вчителів. А потужні школи отримали б додаткові можливості", - заявила Фіданян.

Нагадаємо, як повідомила Фідонян, у цьому році в Києві буде реалізований пілотний проект із закупівлі носіїв і електронних підручників для учнів 5 класів 14 шкіл.

Детальніше про проблеми столичних шкіл читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Школа, яку ми вибираємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі