У Києві затримали групу комунальників за підозрою у привласненні 16 об'єктів нерухомості

Поділитися
У Києві затримали групу комунальників за підозрою у привласненні 16 об'єктів нерухомості За даними слідства, чиновники перееформили комунальну нерухомість на підставних осіб © depositphotos / heiko119
Один з підозрюваних оголошений у розшук.

Групі колишніх співробітників спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства "Київводфонд" вручили повідомлення про підозру присвоєння 16 об'єктів нерухомості і нанесенні багатомільйонних збитків територіальній громаді столиці. Слідство у кримінальному провадженні проводить поліція, процесуальне керівництво здійснює прокуратура Києва.

За даними слідства, підозрюваний створили злочинну групу і шляхом підробки правовстановлюючих документів заволоділи правом власності на 16 будівель.

Серед підозрюваних - колишній заступник генерального директора "Київводфонду", екс-начальник юридичного відділу цього підприємства, троє громадян України і громадянин Росії, повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

Слідство вважає, що один з членів групи використовував бланки договорів, печатки товарних бірж та підроблені печатки КП "Київське міське бюро технічної інвентаризації", щоб підробляти правовстановлюючі документи на об'єкти нерухомості. Імена власників нерухомості в документах замінювали на підставних осіб - жителів окупованих районів Луганської області. Підставні особи, в свою чергу, за гроші укладали фіктивні угоди про продаж нерухомості.

З 2014 по 2015 роки група незаконно заволоділа 14 нежитловими приміщеннями, які перебували на балансі СВКП "Київводфонд" переважно в центрі Києва і біля станцій метро, а також двома будівлями на вул. Коперника та вул. Січових Стрільців. Загальний розмір збитків перевищив 10 млн гривень.

П'ятьом фігурантам, включаючи колишнього заступника гендиректора і екс-начальника юридичного відділу "Київводфонду", вручили повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч 4 ст. 190 і ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу.

Прокуратура готує клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Один з них оголошений в розшук, підозру йому оголошено заочно.

Нагадаємо, за даними Державної казначейської служби, протягом червня-серпня 2018 року за рішенням суду у корупціонерів конфіскували лише 4,432 тис грн. Разом з тим на кінець серпня в бюджет надійшло 65,7 тис грн, конфіскованих "за вчинення корупційного і пов'язаного з корупцією правопорушення". На кінець травня ця сума становила 61,3 тис грн. До кінця року уряд розраховує повернути в бюджет 4,7 млрд грн, конфіскованих судами саме у корупціонерів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі