У Києві заборонили збирати кошти з батьків на потреби школи

Поділитися
У Києві заборонили збирати кошти з батьків на потреби школи З батьків школярів у Києві зняли додаткове фінансове навантаження
У міському бюджеті Києва достатньо грошей, щоб проводити ремонти та оздоблювати школи.

Згідно з наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА № 930, столичні школи зобов'язані публікувати на своїх сайтах звіти про фінансування, а також заборонено збирати гроші до фонду класу.

"Останнім часом дуже багато було нарікань від батьків на те, що з них примусово збирають кошти на різного характеру витрати у школах. Ми ще раз наголошуємо на тому, що коштів у міському бюджеті достатньо, щоб проводити ремонти та оздоблювати школи, тому будь-який примусовий збір коштів із батьків працівниками шкіл є незаконний і прямо заборонений", – зауважив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

Він наголосив, що батьки тільки за власним бажанням, добровільно можуть брати участь у тих чи інших видатках, наприклад, організувати для дітей спільну поїздку.

Заступник голови КМДА сказав, що у разі, якщо батьки зафіксували порушення наказу, порушення у використанні коштів, вони мають звертатися до районних управлінь освіти, аби департаментом вже вживалися необхідні заходи.

Згідно з наказом, начальники районних управлінь освіти і директори комунальних шкіл Києва повинні розміщувати на своїх сайтах: щорічні кошториси доходів і видатків на відповідний рік до 1 лютого; фінансові звіти про надходження та використання всіх отриманих коштів у звітному році; інформацію із зазначенням вартості про перелік товарів, робіт і послуг, що отриманих як благодійна допомога, та іншими способами, що не були заборонені законом; інформацію про стан виконання бюджету в розрізі статей доходів і витрат не пізніше 1 березня року, наступного за звітним.

Нагадаємо про те, що 28 вересня в Україні набрав чинності новий закон "Про освіту", який передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яку отримують в гімназії, і профільного середньої освіти тривалістю 3 роки, яке отримують в ліцеї або закладах професійної освіти. Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі