У Києві з 1 лютого починають працювати інспектори з паркування: що треба знати

Поділитися
У Києві з 1 лютого починають працювати інспектори з паркування: що треба знати Водіям рекомендують стежити за зміною знаків на паркувальних майданчиках
Інспектори будуть фотографувати, знімати на відео порушення правил паркування і виписувати штрафи. Пізніше проти порушників можуть вживати більш суворі заходи.

У Києві з п'ятниці, 1 лютого, перші десять інспекторів з паркування почнуть стежити за постановкою автомобілів на стоянках міста. Поки вони працюватимуть у тестовому режимі, розповів заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури - начальник управління з паркування Дмитро Рахматуллін.

Через два місяці інспектори вже почнуть робити фотофіксацію порушень правил паркування і виписувати штрафи водіям. У травні можуть запровадити третій етап реформи у цій сфері, коли стосовно порушників прийматимуть більш суворі рішення. Мова йде про евакуацію транспорту, припаркованого з порушенням.

За словами Рахматулліна, до тих пір Київська міська рада має внести зміни у деякі положення і документи. На даний же момент водіям рекомендують стежити за зміною знаків на паркувальних майданчиках міста. Наприклад, на майданчику біля "Мегамаркету" на вул. Антоновича тепер дозволяється паркуватися не "ялинкою", а вздовж бордюру, пише "Вечірній Київ".

Зазначимо, що інспектори з паркування отримають право на місці виносити постанови про порушення правил. Передбачена обов'язкова фото- і відеофіксація порушень за допомогою планшетів. Як розповів консультант апарату Верховної Ради Павло Фролов виданню Auto.ria, водій буде особисто контактувати з інспектором тільки у тих випадках, коли йому знадобиться допомога – у правильному користуванні паркоматом або оплаті паркування з телефону. Інспекторам заборонено приймати готівку як за парковку, так і в якості штрафу. Способи оплати можуть бути через паркомат, платіжний термінал, з банківського рахунку, за допомогою СМС тощо.

За отримання готівки від водія для інспекторів передбачено штраф від 850 до 2040 гривень. У разі звернення до водія з вимогою сплатити штраф на місці або схожим способом "вирішити проблему" – варто одразу звертатися на "гарячу лінію" або викликати поліцейських.

Для уникнення випадків, коли і поліція, і інспектори з паркування можуть одночасно штрафувати за одне порушення передбачені наступні заходи. На лобовому склі транспортного засобу буде лишатися копія постанови про притягнення до відповідальності водія, щоб повідомити про це іншу посадову особу. Також фото і відео порушень будуть відправлятися у спецреєстр МВС, з обов'язковою перевіркою, чи не були ці порушення зафіксовані раніше.

Як пише "Ліга:Закон", поліцейські зможуть евакуювати транспортний засіб на штрафмайданчик за умови, що його розміщення істотно перешкоджає руху або створює загрозу безпеці чи розміщено на місцях, призначених для паркування авто водіїв з інвалідністю. В інших випадках тимчасове затримання проводитимуть шляхом блокування за допомогою техпристроїв.

Крім того, тимчасове затримання транспортного засобу здійснюється, якщо воно належить боржнику, оголошеному у розшук. У разі тимчасового затримання складається акт огляду. Розташування обов'язково має бути зафіксовано в режимі фото або відео, крім випадків тимчасового затримання транспортного засобу боржника. Фото або відео разом з іншою інформацією не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня встановлення відповідальної особи, повинні внести у Реєстр адмінправопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.

У разі відсутності водія на місці, там, де був автомобіль, або під склоочисниками заблокованого авто залишається повідомлення про тимчасове затримання машини і необхідність прибуття у відділення поліції. Також інформація про затримання передається на мобільний номер і адресу електронної пошти водія, внесені до Єдиного держреєстру транспортних засобів.

Розблокування здійснюється після складання протоколу про правопорушення або винесення постанови у справі про правопорушення. Транспортний засіб повертають за умови сплати вартості його транспортування та/або зберігання у встановленому розмірі, а в разі винесення постанови про штраф - його сплати.

"Київтранспарксервіс" раніше опублікував карту з тарифами на паркування у різних районах міста. Ціни варіюються від 5 до 10 гривень за годину.

За посилання також карта муніципальних, комерційних, безкоштовних та перехоплюючих стоянок для автомобілів, які функціонують у Києві.

Нагадаємо, що нові правила паркування діють з 27 вересня 2018 року. Цього дня набув чинності закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів".

Детальніше про закон читайте в матеріалі Михайла Каменєва "Паркуватись по-новому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі