Новини Києва - у Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася виставка Гетьман Іван Мазепа - особистість, державник, меценат - Україна - dt.ua

У Києві відкрилася виставка "Гетьман Іван Мазепа - особистість, державник, меценат"

18 липня, 2017, 10:45 Роздрукувати

Виставка є прологом запланованого на 2019 рік відкриття музею гетьмана у побудованій ним вежі.

В Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, в приміщенні Мазепиної (Онуфріївської) вежі відкрито виставку одного дня "Гетьман Іван Мазепа - особистість, державник, меценат". Ця виставка є прологом великого виставкового проекту, результатом якого має стати відкриття у квітні 2019 року в стінах цієї давньої пам'ятки першого в Україні музею, присвяченого славетному гетьману. В заповіднику зберігся комплекс оборонних, господарчих та культових пам'яток, пов'язаних з іменем Івана Мазепи та його близького  оточення. Однією з найзагадковіших пам'яток цього комплексу є Онуфріївська або Мазепина триярусна церква-вежа, яка відтворює в цеглі традиційні в Україні козацьких часів форми дерев'яного храму. Деякі дослідники вважають, що Іван Мазепа планував зробити її усипальницею для свого роду. Але церква-вежа так і не була  повністю добудована і понад три століття використовувалася лише як господарська споруда. Та 17 липня цього року, перед початком реставраційних робіт з пристосування пам'ятки під Музей Івана Мазепи, вона вперше набула значення експозиційного простору. На виставці представлені рідкісні пам'ятки XVII-XIX століть, представлені Олексієм Шереметьєвим - картини, гравюри, побутові речі, що дають уявлення про епоху, в яку жив гетьман. Також на виставці можна було побачити гетьманську булаву і зразки зброї XVII-XVIII ст. - козацьку шаблю та мушкет.

Читайте також: У Держдумі побачили "дискредитацію" РФ у пам'ятнику Мазепі в Полтаві

Музей монументальної пропаганди СРСР у Києві відкриють до сторіччя жовтневого перевороту. Комуністичних ідолів розмістять на ВДНГ під відкритим небом у повчання нащадкам.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >