У Києві попрощалися з Мирославом Поповичем - українським філософом і громадським діячем

Фото
Поділитися
Філософ пішов із життя 10 лютого на 88 році життя.

У Києві у конференц-залі НАНУ відбулася громадянська панахида за академіком Мирославом Поповичем. Віддати останню шану видатному мислителю прийшли зокрема президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, віце-прем'єр Степан Кубів та інші політичні діячі.

Мирослав Попович - автор понад 400 наукових праць в галузі філософії, логіки, методології та філософії науки, історії культури. Лауреат Шевченківської премії 2001 року, один з організаторів Народного руху України, співзасновник ініціативи "Перше грудня". Нагороджений орденом "За інтелектуальну відвагу" (2001 рік), орденом князя Ярослава Мудрого (2005 рік), орденом Почесного легіону (Франція, 2005 рік). Серед його наукових робіт, які були відомі широкому загалу - "Григорій Сковорода" (1984), "Світогляд давніх слов'ян" (1985), "Микола Гоголь" (1989), "Україна і Європа: праві і ліві" (1996), " Нариси історії культури України "(1998)," Червоне століття "(2005)," Бути людиною "(2011).

Поповича згадують, як веселу, енергійну людину, яку обожнювали студенти – і зараз, і за часів СРСР. Він не боявся бути несерйозним. Бігав до останнього і, попри проблеми з серцем, був налаштований ще жити і жити.

Глава держави вшанував пам'ять великого вченого, філософа і гуманіста та висловив слова співчуття родині пана Мирослава. "Сьогодні Україна ховає свого великого сина Мирослава Володимировича Поповича. Важко перебільшити масштаб цієї особистості і справ, які він зробив для відродження України, українського духу, української моралі", – сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що в останні роки, під час роботи у рамках ініціативи "Перше грудня", мав можливість досить часто зустрічатись із Мирославом Поповичем і говорити про майбутнє України. "Мирослав ніколи не дивився у минуле. Він завжди дивився у майбутнє і мріяв про рішуче реформування України, давав дуже цінні поради", – додав він.

"Для мене сьогодні це не просто втрата великого українця, великого державного діяча. Я можу сказати, що певною мірою пан Мирослав був моїм вчителем", – сказав Петро Порошенко. "Сьогодні мої співчуття не лише родичам, а й усім українцям, які любили і шанували пана Мирослава".

На сайті Київської міської ради зареєстровано петицію про перейменування вулиці Семашка на честь Мирослава Поповича. Зокрема в петиції йдеться, що "Семашко був одним тим, хто створював радянську систему охорони здоров'я. Водночас на вулиці, яке носить його ім'я, прожив останні роки свого життя видатний український філософ і мислитель Мирослав Попович".

Нещодавно у Києві прощалися з першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі