Яценюк - У кандидатській дисертації Яценюка виявили 70 сторінок плагіату - Україна - dt.ua

У кандидатській дисертації Яценюка виявили 70 сторінок плагіату - ЗМІ

10 квітня, 2017, 17:34 Роздрукувати

Повний текст кандидатської дисертації екс-прем'єра сьогодні можна купити в Інтернеті за невелику суму.

70 сторінок кандидатської дисертації Яценюка - плагіат © Урядовий портал

Ознайомлення з повним текстом кандидатської дисертації екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка дозволяє стверджувати, що 70 сторінок основної частини містять текстові фрагменти без посилань на їхніх справжніх авторів, пише у своїй колонці для "Української правди. Життя" доктор філософських наук Тетяна Пархоменко.

Автор зазначає, що кандидатську дисертацію "Організація системи банківського нагляду і регулювання в Україні" за спеціальністю 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит" Арсеній Яценюк захистив 3 червня 2004 року в Українській академії банківської справи міста Суми.

6_6
Українська правда. Життя

Частина дисертації – її вступна частина та висновки, знаходяться у відкритому доступі, як і автореферат. Повний текст роботи, як зазначає Пархоменко, сьогодні можна за невелику суму придбати на кількох інтернет-ресурсах.

"Ознайомлення з повним текстом дисертації екс-прем'єра Яценюка дозволяє стверджувати: 70 сторінок (з яких 39 повністю або за виключенням одного-двох речень) її основної частини (с.4 -165) – містять тексти без посилань на їх справжніх авторів. І це – не рахуючи 7 сторінок буквального перекладу з англійського оригіналу, наведеного з порушенням правил цитування: відсутність лапок при буквальному відтворенні тексту, із поодинокими посиланнями, у т.ч. фейковими", – вказує вона.

Пархоменко зазначає, що оскільки ці тексти були оприлюднені від імені особи, яка не є їх автором, то відповідно статті 50 пункту в) Закону України "Про авторське право і суміжні права" вони підпадають під визначення плагіату.

За словами автора, значну частину тексту дисертації Яценюка становлять запозичення з навчального посібника "Банківське право. Українське та європейське" (К.: Атіка, 1999), авторами якого є є П.Д. Біленчук, О.Г. Диннік, І.О. Лютий, О.В. Скороход, а також підручника ""Національний банк і грошово-кредитна політика" (К.: КНЕУ,1999, за ред. – А.М. Мороза і М.Ф. Пуховкіної).

Читайте також: "Плагіатором року" визнали Катерину Кириленко, "Посіпакою року" — Лілію Гриневич

Раніше доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри культурології факультету магістерської підготовки КНУКІМ Тетяна Пархоменко звинуватила Катерину Кириленко, дружину віце-прем'єр-міністра культури В'ячеслава Кириленка, в плагіаті дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю "теорія і методика професійної освіти".

Як писало DT.UA експерти Українського мовно-інформаційного фонду (УМІФ) Національної академії наук України провели логіко-лінгвістичну експертизу дисертації Кириленко, встановивши, що щонайменше 30% тексту роботи є скопійованим матеріалом інших авторів без посилання на джерела, а рівень її мовного та стилістичного оформлення не відповідає рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук.

Детальніше про результати логіко-лінгвістичної експертизи дисертації Катерини Кириленко читайте в матеріалі Лідії Суржик "Доктор Плагіат. Академічна експертиза докторської дисертації дружини віце-прем'єра показала: плагіат та безліч помилок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Українська правда. Життя /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >