У ГПУ розповіли, чому довго шукають виконавців розгону Евромайдану

Поділитися
У ГПУ розповіли, чому довго шукають виконавців розгону Евромайдану Серед причин, які перешкоджають розслідуванню у ГПУ назвали темний час доби © culture-uzao.ru
ГПУ сьогодні повідомила про підозру двом екс-Беркутівцям. Слідчі будуть клопотати про особисте зобов'язання для підозрюваних.

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України стикається з низкою труднощів при спробі ідентифікувати виконавців силового розгону Євромайдану 30 листопада 2013, про це заявив керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, повідомляє "Громадське радіо".

Серед таких перешкод він назвав темний час доби і обмундирування силовиків, що не дозволяє провести якісні експертизи.

"Жоден з постраждалих не опізнав осіб, які застосовували до них насильство. У той же час ми пішли шляхом дослідження документів, які складали, зокрема про притягнення до адміністративної відповідальності. Ці слідчі дії призвели до результату", - пояснив Горбатюк.

Сьогодні Департамент спецрозслідувань повідомив про підозру двом колишнім силовикам із спецпідрозділу "Беркут". Один з підозрюваних зараз працює в поліції.

Екс-беркутівців підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 28 ч. 2 ст. 365 (перевищення влади і службових повноважень, що супроводжувалось болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування, вчинене групою осіб), ч. 1 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів посадовою особою, вчинене групою осіб) та ч. 1 ст. 366 КК України (складання і видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів).

Як зазначив Горбатюк, поки Прокурор не клопотала про відсторонення від посади одного з підозрюваних. ГПУ буде просити суд про міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання для екс-беркутівців.

Інтерпол затримав у Франції організатора "титушек" і керівника Крисіна. Армен Саркісян був затриманий у Франції під час перевірки документів на дорозі.

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року Шевченківський райсуд Києва засудив Крисіна до чотирьох років позбавлення волі умовно, звільнивши від покарання з випробувальним терміном у два роки. Крисін у суді визнав свою провину в хуліганстві та нанесенні тілесних ушкоджень, однак він заперечує, що умисно вбив журналіста В'ячеслава Веремія.

В'ячеслав Веремій був убитий озброєними титушками в Києві в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року під час Революції Гідності.

Група кримінальників під керівництвом раніше засудженого Юрія Крысина, відомого в кримінальних колах як "Шафа", "Шрек" і "Щур", зупинили вибухпакетом таксі, в якому журналіст їхав з Майдану, витягнули його з машини і почали бити палицями і бейсбольними бітами. Один з "тітушок" вистрілив у Веремія з пістолета, після чого побиття продовжилося.

Під час слідства Крисін визнав, що отримав від кримінального авторитету Армена Саркісяна ("Армена Горлівського") 20 тисяч доларів для організації терору проти учасників Евромайдана. "Тітушки", якими він керував, отримали на руки по тисячі гривень.

Дарницький районний суд Києва 29 березня заарештував обвинуваченого в переслідуванні активістів Майдану "титушками" Юрія Крисіна на два місяці без права внесення застави.

Докладніше про судовий процес над організатором "тітушок" Юрієм Крисіним читайте в матеріалі адвоката Євгенії Закревської у DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі