У Генштабі стверджують, що "Азов" не має на озброєнні Javelin – агентство

Поділитися
У Генштабі стверджують, що "Азов" не має на озброєнні Javelin – агентство США нададуть Україні протитанкові комплекси TOW, а не Javelin, заявили в Генштабі © obramba.com
Раніше дослідник проекту BellingCat заявив про те, що полк "Азов" вже має летальне озброєння США.

Полк "Азов", що входить до складу Національної гвардії, не може мати на озброєнні протитанкові ракетні комплекси (ПТРК), які нададуть Україні США.

Як пояснили кореспонденту "Укрінформу" у Генеральному штабі Збройних сил, повідомлення про американські ПТРК Javelin у "Азові" не відповідають дійсності.

"Повідомлення в пресі про те, що в полку МВС "Азов" можуть бути американські ПТРК Javelin, не відповідають дійсності. Більш того, Сполучені Штати нададуть Україні протитанкові комплекси TOW, а не Javelin", - розповів співрозмовник.

У Генштабі також зазначили, що процедура поставки озброєння Україні від США може тривати до одного року.

Напередодні провідний дослідник проекту BellingCat з питань Східної Європи та Євразії Арік Толер заявив про те, що полк "Азов" у Донбасі вже має летальне озброєння з США. Він зазначив, що мова йде про гранатомети, що точно були у бійців "Азова" вже в липні 2017 року.

Як повідомлялося, 21 грудня Дональд Трамп санкціонував постачання до України партії снайперських гвинтівок M107A1, боєприпасів до них і супутнього обладнання на суму 41,5 млн доларів.

Конгрес США санкціонував такі продажі ще в 2014 році, прийнявши закон про підтримку свободи України, але адміністрація президента Барака Обами не наважувалася на цей крок.

Раніше Палата Представників Конгресу США підтримала проект оборонного бюджету США на 2018 рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги, а також дозволяє надання летальних оборонних озброєнь Україні.

У листопаді повідомлялося про те, що Сполучені Штати вже продають Україні гранатомети. Компанія з Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, поставляє в Україну гранатомети PSRL. За словами директора компанії Річарда Вендівера, співпрацю з Україною було розпочато два роки тому.

Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі