У ДПСУ розповіли про правила в'їзду росіян в Україну з 1 січня наступного року

Поділитися
У ДПСУ розповіли про правила в'їзду росіян в Україну з 1 січня наступного року Цигикал розповів про майбутні зміни правил в'їзду росіян в Україну © mvs.gov.ua
Отримані у громадян РФ біометричні дані додаватимуться в базу і передаватимуться українським правоохоронним структурам і відомствам.

Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал розповів про те, як саме громадяни Росії перетинатимуть кордон України з наступного року.

"Поки росіяни перетинають кордон за закордонними паспортами. Але зараз ми розглядаємо питання, щоб з 1 січня був введений біометричний контроль, будемо знімати відбитки пальців. Загалом у нас є 157 міжнародних та міждержавних пунктів пропуску. І нам сьогодні виділили 300 мільйонів гривень для закупівлі сканерів, облаштування робочих місць, створення складної системи", - повідомив він в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

За словами голови ДПСУ, "відносини з іноземцями з Європейського Союзу будуть трошки іншими", оскільки у них є документи з безконтактним електронним носієм (біометричні).

"На кордоні стоятиме апаратура, яка зможе зчитувати їхні біометричні паспорти", - підкреслив головний прикордонник країни.

Оскільки в Росії біометричні документи відсутні, при перетині кордону України росіянами, у них потрібно буде знімати відбитки пальців, пояснив Цигикал.

"А у росіян, оскільки у них біометричних паспортів немає, ми будемо брати відбитки пальців і створювати свою базу. Це на базі нашого "Гарту" ("Гарт" - автоматизована система обміну інформацією щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України - ред.). І цю інформацію будемо передавати різним структурам - СБУ, Міграційній службі, поліції і іншим", - підкреслив Петро Цигикал.

Усього в минулому році в Україну в'їхало понад 1,5 мільйона росіян, а цього року - вже майже 1,4 мільйона.

Голова ДПСУ також окреслив існуючі проблеми демаркації кордону з Росією.

"Делімітація кордону - є, а демаркація - ні. Делімітація - це нанесення на карті. А демаркація - це нанесення на місцевості. У 2012 році Російська Федерація погодилася поставити лише один прикордонний знак на Чернігівщині, на стику кордонів України, Білорусі та Росії, і все - на цьому процес демаркації зупинився. Вже пізніше ми почали позначати державний кордон України в односторонньому порядку. Ставили інформаційні вказівники, знаки, попереджали людей про те, що тут проходить державний кордон. Росію процес демаркації спільного кордону ніколи не цікавив", - розповів він.

За словами Цигикала, найбільш гостро проблему відсутності демаркації Україна відчула з початком російської агресії на сході країни. У 2014 році.

"Перші російські диверсійно-розвідувальні групи ввійшли в Україну саме контрабандними стежками", - заявив Цигикал.

Нагадаємо, 2 вересня набув чинності указ президента України Петра Порошенка про введення з 2018 року біометричного контролю для іноземців, зокрема російських громадян, при в'їзді в Україну.

На початку жовтня народні депутати від партії "Блок Петра Порошенка" Андрій Немировський і Андрій Шинькович, а також позафракційний Андрій Денисенко, внесли у Верховну Раду законопроект, яким пропонують тимчасово обмежити громадянам України поїздки в Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі