У Держкіно дистанціювалися від втручання у творчий процес виробництва фільму про Стуса

Поділитися
У Держкіно дистанціювалися від втручання у творчий процес виробництва фільму про Стуса Іллєнко розцінив заяви адвоката Медведчука як тиск на знімальну групу "Стуса" © сайт Сєвєродонецької ТЕЦ
Голова Держкіно пояснив, що конкурс виграв сценарій, в якому була присутня сцена останнього суду над поетом з участю адвоката Медведчука.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко заявив, що у фільмі "Стус" будуть присутні сцени останнього суду над українським поетом і дисидентів Василем Стусом, а також буде розкрита роль у процесі адвоката Віктора Медведчука, який сьогодні очолює проросійський рух "Український вибір". При цьому глава Держкіно підкреслив, що позиція відомства, а також доручення прем'єр-міністра Володимира Гройсмана є не цензурою, а нормальним вимогою в рамках договірних відносин між кіновиробником і державою, яка фінансує проект коштами платників податків.

"Коли мова йде про вимогу привести проект у відповідність з тим концептом, який був підтриманий, який виграв конкурс, то це не цензура, а нормальна вимога в рамках договірних відносин. Ми надали кошти на фільм з якимись елементами і хочемо в результаті побачити ці елементи у фільмі", - заявив Іллєнко в ефірі "5 каналу" в понеділок, 13 серпня.

Голова Держкіно запевнив, що представники державних структур не впливають на творчий процес кіновиробництва, і не вказують режисеру, як знімати ту чи іншу сцену. При цьому заяви тих чи інших політиків і приватних осіб, незадоволених тематикою фільму, є прямим тиском на знімальну групу.

"Ми вже побачили заяву Медведчука та його адвоката, які прямо наголосили: якщо їм не сподобається фільм, то вони будуть у суді домагатися заборони на показ, Це прямий тиск на акторів і режисерів, так як фільм ще в процесі виробництва, і сцени тільки планують знімати", - зазначив Іллєнко.

Він також запевнив, що якщо Медведчук буде домагатися заборони демонстрації "Стуса", то держава Україна і Держкіно як співвласники кінофільму будуть відстоювати свої права на його сценарій. При цьому Іллєнко засумнівався, що який-небудь суд у такому випадку прийме сторону позивача.

"Якщо це станеться, то це буде унікальний і небезпечний прецедент. Тому що є певний порядок доступу до фільму киноэкранам. Якщо комусь не подобатися художній фільм, тому що він вважає, що це стосується його особисто, то це нагадує мені тих людей, які свого часу висували претензії Гоголю за те, що він написав "Ревізора", - підсумував голова Держкіно.

Нагадаємо, 10 серпня український актор і телеведучий Геннадій Попенко повідомив про те, що зі сценарію фільму "Стус" вирізана сцена останнього суду над поетом з участю адвоката Віктора Медведчука. За словами Попенка, у первинному варіанті сценарію ця сцена була, і виконавець ролі Медчедчука готувався до зйомок.

"За словами учасників знімального процесу "продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука" і сказали, що якщо вони хочуть зняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом", - написав Попенко на своїй сторінці в Facebook.

Режисер фільму Роман Бровко пояснив свої дії необхідністю скоротити хронометраж стрічки, а також послався на прохання сина поета Дмитра Стуса. Однак той спростував цю інформацію, заявивши, що зустрічався зі сценаристами, але ні про що не просив. Пізніше Дмитро Стус заявив, що не схвалив сценарій і категорично відмовився брати участь у роботі над фільмом про батька.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив керівництву Міністерства культури і Державного агентства з питань кіно спільно з авторами фільму про українського поета і політв'язня Василя Стуса вжити заходів для того, щоб історія його життя у фільмі була розказана без спотворень.

Згодом знімальна група фільму "Стус" пообіцяла дозняти сцени в суді і включити їх у фільм.

Адвокат Медведчука, у свою чергу, звинуватив Гройсмана у цензурі і пообіцяв, що якщо у фільмі буде "недостовірна інформація" про його клієнта, то через суд домагатиметься заборони на демонстрацію кінострічки.

Віктор Медведчук був призначений адвокатом Василя Стуса на судовому процесі в 1980 році. Сам поет протестував проти цього призначення, але не зміг домогтися заміни захисника. У виступі перед судом Медведчук заявив про те, що всі злочини підсудного заслуговують покарання, фактично прийнявши сторону обвинувачення.

Стус загинув 4 вересня 1985 року в таборі в Пермському краї.

Детальніше про долю поета читайте в інтерв'ю його сином Дмитром Стусом у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі