У аннексованому Криму за рік затримано 248 кримських татар - Меджліс

Поділитися
У аннексованому Криму за рік затримано 248 кримських татар - Меджліс Кримськотатарський народ переживає не кращі часи
Російські силові органи затримують, штрафують і гноблять представників корінного населення півострова.



Силові структури країни-агресора
в аннексованому Криму торік затримали 248 кримських татар, оштрафували 99 і заарештували ще 42, заявив на прес-конференції 31 січня член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, повідомляють "Українські Новини".

Відмічений факт того, що представники корінного населення Криму зазнають масованого тиску з боку силовиків.

"За 2017 рік наші співвітчизники були оштрафовані на суму більш ніж 5 млн рублів. Було оштрафовано 104 людини, 99 з яких – представники корінного кримськотатарського народу", – сказав Барієв.

Крім того, в окупованому Криму в минулому році були допитані 340 громадян України (з них 286 кримських татар), затримані 286 (248 кримських татар) та заарештовано 46 осіб (42 кримських татарина). Обшук пройшов у 61 будинку кримського татарина на півострові.

Крім цього, Меджліс заявляє про те, що з моменту окупації півострова пропало безвісти 16 осіб, з яких 12 кримських татар, і загинуло 13 представників корінного народу Криму.

Раніше повідомлялося про те, що 18 січня в аннексованому Криму російські прикордонники затримали громадянина України, який нібито розшукувався за звинуваченням у нарузі над державним гербом і прапором Росії.

25 січня затриманого в Джанкої кримського активіста Енвера Кроша заарештували на десять діб за публікації у соцмережах. Його звинувачують в адміністративному правопорушенні за ч. 1 ст. 20.3 російського КК (пропаганда або публічне демонстрування атрибутики або символіки екстремістських організацій).

У щорічній доповіді міжнародної правозахисної організації Freedom House зазначається, що окупований Крим є однією з найменш вільних територій у світі. За 100-бальною системою півострів набрав лише 9 пунктів, вся інша територія України - 62 пункти. Крім того, в Криму відзначають дуже низькі показники політичних прав (7 балів із 7) і громадянської свободи (6 із 7).

Нагадаємо, 19 грудня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.

У Міністерстві закордонних справ України назвали резолюцію логічним і послідовним підтвердженням рішучої позиції міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України, яка була вперше зафіксована в резолюції 68/262, прийнятій у 2014 році, і розвиненій у резолюції Генасамблеї ООН 71/205 у 2016 році.

Про роботу моніторингової місії ООН у Криму та Донбасі читайте в інтерв'ю Фіони Фрейзер і Марка Божаніка в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі