У 67% випадках передчасної смертності в Україні винні серцево-судинні захворювання

Поділитися
У 67% випадках передчасної смертності в Україні винні серцево-судинні захворювання
Смертність від них фіксується не тільки у людей похилого віку, але і в працездатних людей.

У 67% випадків передчасної смерті в Україні винні серцево-судинні захворювання.

Про це обговорювали фахівці Міжнародного Центру Перспективних Досліджень (МЦПД) та запрошенні експерти 25 вересня на відкритому круглому столі, проведеного до Всесвітнього Дня серця, повідомляє офіційний сайт МЦПД.

Саме такий відсоток передчасної смертності в країні згідно дослідженням фахівців випадає на долю серцево-судинних захворювань. Останнім часом смертність від них фіксується вже не лише у людей похилого віку, але також у працездатних людей. Дана ситуація створює складну проблему як для національної системи охорони здоров'я, так і для національної економіки, оскільки втрати серед працездатного населення призводить до колосальних втрат у валовому національному продукті. Грошовий еквівалент втрат експерти оцінюють до 3 млрд доларів США.

На зустрічі експерти поставили за мету проаналізували епідеміологічну ситуацію серцево-судинних захворювань, зокрема, неінфекційного походження, а також динаміку показників здоров'я, пов'язаних із патологіями системи кровообігу. В процесі обговорення були визначені ключові фактори ризику, пов'язані зі способом життя, а також стратегічні цілі у напрямку попередження виникнення хронічних неінфекційних захворювань, серед яких – популяризація здорового способу життя та пошук ефективних шляхів вирішення проблеми паління.

Так, один із учасників, Константінос Фарсалінос з відділу фармакології Університету Патри зазначив, що електронні сигарети та системи нагріву тютюну є ефективним шляхом боротьби з тютюнопалінням, оскільки не потребує державних витрат та законодавчого примусу. Відповідно до сучасних наукових досліджень, шкода від вживання замінників паління, таких як електронні сигарети та системи нагріву тютюну, є на 90-95% меншою, ніж шкода від паління. Грецький кардіолог наголосив на тому, що електронні сигарети жодним чином не повинні вважатися як такі, що заохочують до куріння некурців, а їх слід сприймати лише як альтернативу тютюнопалінню.

По завершенню обговорення, учасники сформували пропозиції щодо державної політики з питань профілактики та лікування серцево-судинних захворювань та запропонували ефективний механізм її реалізації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі