У 2017 році в Україні щомісяця відбувалося більше 120 терактів

Поділитися
У 2017 році в Україні щомісяця відбувалося більше 120 терактів Росіяни продовжують безкарно здійснювати теракти в Україні © Національна поліція України
Кількість терористичних атак в Україні у 2017 році зменшилась у порівнянні з минулим роком, але теракти стали більш жорстокі, персональні та символічні.

За офіційними даними, у 2017 році в Україні щомісяця відбувалося 124 терактів, повідомляє Український інститут дослідження екстремізму. У 2014 році щомісяця відбувалося 126 терактів, 2015 – 108, 2016 – 155.

Заступник директора Богдан Петренко звернув увагу на особливості терактів цього року. Зокрема, а його словами, терористи використовували більш жорстокі методи здійснення атак, як то вибухівку у мирних містах, що призвело до реальних жертв серед мирного населення.

Також, особливостями атак у 2017 році, експерт називає їх персоналізацію, згадуючи вбивства з чеченським слідом – Аміни Окуєвої та Тимура Махаурі, вбивства спецслужбовців, убивство Дениса Вороненкова, замах на Ігоря Мосійчука та символічність. Мова йде про атаки на День Конституції, день народження президента, атаки на символи – вандалізм та знищення пам'ятників.

Крім того, Петренко звертає увагу на чергування атак у минулому році.

"Вересень-жовтень – період персональних убивств у тому числі і з використанням вибухівки, листопад для нас був місяцем псевдотерору (телефонних мінувань), а грудень – зростанням інтенсивності зіткнень на лінії розмежування. Таке чергування важливе, оскільки агресор на сьогодні не зацікавлений у зростанні кривавості атак. Крім того, зміна типів атак не дозволяє правоохоронцям зосередитись на одній із версій та переслідуванні однієї групи", – вважає Петренко.

До нових загроз, з якими українське суспільство вже стикнулося та продовжуватиме боротися у 2018 році, експерти відносять кібертероризм, зокрема так звані "групи смерті".

Втім найбільші загрози для України продукуватиме Росія.

"Напередодні виборів президента РФ, путінський штаб прагнутиме мобілізації населення та самої підтримки Володимира Путіна. А така мобілізація можлива через продукування зовнішньої загрози. Актуальними лишаються загрози атак на свята. По-перше, це призводить до зменшення присутності на них людей, що є підставою стверджувати, що українці не поважають державні свята. По-друге, війна символів. Тобто формування в українця стереотипу, що державне свято – це жертви та загрози, а не позитивний настрій", – каже Петренко.

За прогнозами експертів у 2018 році продовжиться практика персональних терактів. Адже основний замовник терактів – Росія – не зацікавлений у тому, щоб продукувати на території України масові криваві терористичні атаки, оскільки вони зазвичай стимулюють суспільство до консолідації.

За даними Українського інституту дослідження екстремізму, за 3 роки та 9 місяців в Україні зареєстровано 5804 кримінальних справ за статтею "терористичний акт". Або в середньому – 129 терористичних атак щомісяця. Покарано за цією статтею за 3 роки і 6 місяців – 15 осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі