Труба пояснив, чому ДБР не розпочало розслідувати справи Майдану

Поділитися
Труба пояснив, чому ДБР не розпочало розслідувати справи Майдану © day.kyiv.ua
Усю відповідальність він переклав а Генпрокуратуру.

Державне бюро розслідувань на разі фізично не може розпочати розслідування злочинів проти активістів Майдану в 2013-2014 роках, оскільки Генеральна прокуратура ще не передала відомству матеріали проваджень, заявив директор ДБР Роман Труба.

"Хочу спростувати міф, що розслідування справ Майдану зупинено начебто через відсутність норми в законодавстві про переведення слідчих ГПУ до ДБР. Це не відповідає дійсності. По-перше, ДБР поки нема що розслідувати – Генеральна прокуратура України фізично ще нам не передала матеріали проваджень. Наразі вони проводять інвентаризацію – там тисячі томів. По законодавству вони мають передати матеріали протягом трьох місяців – цей процес не залежить від ДБР", - написав в своєму Telegram-каналі.

При цьому він нагадав, що зі 114 кримінальних проваджень до ДБР перейде лише близько 50. При цьому Труба зазначив, що слідчі ДБР готові приймати матеріали проваджень та продовжувати розслідування. Також сьогодні в ДБР був призначений в.о. керівника підрозділу з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках. Слідча група комунікує з представниками прокуратури: все працює злагоджено.

"По-третє, ми завжди говорили не про автоматичне переведення слідчих ГПУ, а про скорочену процедуру конкурсного відбору. Я лише за те, щоб розслідування завершили ті люди, які займалися ним всі роки, але водночас переконаний, що співбесіда з ними має відбутися", - додав Труба.

Він зазначив, що ДБР готове викладатися на всі 100% та співпрацювати з адвокатами родин, слідчими ГПУ, щоб справи Майдану були передані до суду.

Нещодавно адвокат сімей героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через загрозу зупинки розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності. Закревська висловила протест проти того, що Верховна Рада досі не розглянула поправку, що передбачає переведення співробітників Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури до Державного бюро розслідувань.

Раніше повідомлялося про те, що всі досудові справи Майдану передані в ДБР. Відомо, що до складу нового підрозділу по розслідуванню злочинів Майдану увійдуть 25 слідчих ДБР та слідчі Генпрокуратури. У той же час генпрокурор Руслан Рябошапка повідомив про зникнення двох томів доказів у справах розстрілів на Майдані.

Детальніше про розслідування справ читайте в статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі