Заробітчани з України - Три чверті українських заробітчан виїжджали за кордон на сезонні роботи - Україна - dt.ua

Три чверті українських заробітчан виїжджали за кордон на сезонні роботи

2 лютого, 2017, 12:41 Роздрукувати

Майже половина українських заробітчан займалися за кордоном будівництвом.

Українці найчастіше працюють за кордоном у сфері будівництва © tovstyzhenko.com

Серед українських громадян, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, більшість (77%) виїжджали на сезонні роботи, тільки 15% працювали на постійній основі, 7% - мали інший тип робіт, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Третина опитаних працювали за кордоном у цьому році, чверть - у минулому році, в той же час, кожен п'ятий - 5 років тому. Майже третина (31%) перебували на роботі за кордоном близько півроку, 21% - кілька місяців, 15% - більше року, по 14% - до року або кілька років, 5% - не дали відповіді на це питання.

Серед тих, хто працював в країнах ЄС, дещо більше працюють на постійній основі, ніж серед тих, хто працював на Росії. Також на постійній роботі працювало більше жінок і респондентів з вищою освітою.

1
Соціологічна група "Рейтинг"

Серед тих, хто працював за кордоном, майже половина працювали в сфері будівництва та ремонту (43%), вдвічі менше (23%) - на сільськогосподарських роботах, 10% - роботах по дому, по 3% мали досвід роботи в IT, догляд за дітьми, ресторанному бізнесі (кухарі, офіціанти, прибирання). По 2% працювали в готельному бізнесі, офісними працівниками, медичним персоналом. По 1% заявили, що працювали прибиральниками і в сфері послуг (перукарі, масажисти, майстри).

1
Соціологічна група "Рейтинг"

Більшість тих, хто працював у сфері будівництва працювали на Росії, тоді як у країнах ЄС працювали більше на сільськогосподарських роботах та у сфері роботи з дому.

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" було проведено серед 436 респондентів, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 5%.

Читайте також: Голова МЗС Польщі розповів, скільки заробітчани відправляють грошей в Україну

Нагадаємо, що за даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", серед українських громадян, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, найбільше виїжджали на роботу до Польщі - 36%, на другому місці Росія (25%), по 5% працювали в Чехії та Німеччині, 3% - в Італії, решта - в інших країнах, в основному Західної Європи.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >