Три чверті громадян вважають Голодомор геноцидом українського народу

Поділитися
Половина російськомовних схвалюють знищення українців під час Голодомору © Андрій Товстиженко, DT.UA
Заперечують Голодомор-геноцид малозабезпечені мешканці русифікованих міст сходу України.

Три чверті громадян України (72%) згодні з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, не погодилися з цим 14%, не визначились – 14%, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Як зазначають соціологи, кількість тих, хто визнає Голодомор геноцидом, дещо зменшилася порівняно з минулим роком (з 80% до 72%), але в той же час воно є таким же, як у 2014 році та вище, ніж було у 2010-2012 роках (близько 60%).

Твердження, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, поділяють практично всі жителі Заходу країни (97%), більшість опитаних Центру (78%), майже дві третини Півдня (57%) і трохи менше половини Сходу (48%).

Соціологічна група "Рейтинг"

Мешканці сіл більше згодні з тезою про Голодомор-геноцид, аніж мешканці міст (79% проти 68%). Серед респондентів, рідна мова українська, прихильників тези 83%, в той час як серед тих, хто вважає рідною російську, – 47%. У віковому розрізі кількість тих, хто підтримує тезу про Голодомор-геноцид, коливається від 70 до 75% в різних категоріях. В той же час простежується різниця в кількості супротивників цієї тези у вікових групах: чим старше опитані, тим їх більше.

Соціологічна група "Рейтинг"

Серед прихильників євроінтеграції тих, хто погоджується, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом, – 86%, серед противників майже вдвічі менше – 48%. Подібна тенденція і серед тих, хто за чи проти вступу в НАТО (91% проти 53%). Респонденти, які підтримують вступ в Митний союз, менш схильні до підтримки визнання Голодомору геноцидом (таких серед них всього 38%).

Соціологічна група "Рейтинг"

Ностальгічні настрої за СРСР не мають вирішального впливу на ставлення опитаних до сприйняття Голодомору як геноциду. Так, 59% тих, хто шкодує про розвал Радянського Союзу в 1991 році, все одно погоджуються з тим, що Голодомор був геноцидом (25% - не згодні). Серед тих, хто не шкодує, таких 85%.

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводився 16-22 вересня 2016 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

За даними дослідження НАН України, втрати України за роки Голодомору у 1932-1934 роках становили близько 4,5 млн осіб. Як писало DT.UA, враховуючи масштаби цих втрат, слід говорити принаймні про шість ознак злочинних дій більшовицької влади, які підпадають під Конвенцію ООН про геноцид.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі