Тіньовикам від оборонки інкримінують майже 300 млн грн викрадених бюджетних коштів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Тіньовикам від оборонки інкримінують майже 300 млн грн викрадених бюджетних коштів Менделєєв розповів про схеми розкрадання держкоштів в "Укроборонпромі" © rossandhelen / Depositphotos
Держкошти переганяються підприємствам-постачальникам обладнання та комплектуючих, після чого їх переводять у готівку через фіктивні фірми, що існують тільки на папері.

За даними податківців, прокуратури, поліції і СБУ, послугами конвертаторів коштів на сьогоднішній день користувалися понад 30 підприємств ДК "Укроборонпром", а тіньовикам від оборонки слідчі органи інкримінують майже 300 млн грн викрадених бюджетних коштів.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Дмитро Менделєєв.

"Державні кошти, які надійшли на підприємства "Укроборонпрому" в рамках оборонного замовлення, переганяються підприємствам - постачальникам обладнання та комплектуючих. Ті у свою чергу перераховують ці гроші іншим фірмам, які існують тільки на папері і жодної господарської діяльності по суті не здійснюють. Надалі через карткові рахунки фізичних осіб або фізосіб-підприємців бюджетні кошти оготівковуються", - пояснює схему автор статті.

Читайте також: "Укроборонпром" покращив позиції в ТОП-100 світових виробників озброєнь

За словами Менделєєва, найбільш показовим у цьому плані є кримінальне провадження, яке веде військова прокуратура за ознаками розкрадання державного майна.

Як установили слідчі, працівники понад 20 підприємств ДК "Укроборонпром", серед яких - ДП "Київський бронетанковий завод", ПАТ "НВО "КЗА ім. Петровського", ДП "Львівський радіоремонтний завод", ДП ДГЗФ "Укрінмаш", ПАТ "Київський завод "Радар", хитро оприбуткували державні кошти на суму понад 50 млн грн.

У ході слідчих дій прокуратурі вдалося встановити, що всі ці державні підприємства користувалися послугами двох контрагентів з обмеженою відповідальністю - підприємств "Брендоборонмаркет" і "ВТС-ПРОМ". Як виявилося, ці два суб'єкти господарювання поставляли підприємствам ОПК мікросхеми й інше комп'ютерне обладнання, щоправда (як вважають слідчі), тільки віртуально. Такими самими віртуальними операціями займалися їхні 19 підприємств-постачальників з Харківської області.

Ознаки їхньої фіктивності та належність до конвертаційних центрів вдалося підтвердити слідчим управління фінансових розслідувань фіскальної служби в Харківській області, які незалежно від військової прокуратури проводили власне розслідування діяльності організаторів великого конвертаційного центру на території області, йдеться в статті.

Нагадаємо, квітневий тендер Міністерства оборони України на поставку 70 тис. т нафтопродуктів свідчить про те, що чиновники Міноборони неодноразово порушили закон, результатом чого стала переплата постачальнику понад 100 млн грн і менший обсяг палива в порівнянні з початковим. Про це в статті для DT.UA пише експерт нафтового ринку Сергій Куюн.

Детальніше про злочинні схеми в українській оборонці читайте у статті Дмитра Менделєєва "Укробналпром". Аll inclusive" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі