Тимчук вказав на загрозу масштабної екологічної катастрофи в Донбасі

Поділитися
Тимчук вказав на загрозу масштабної екологічної катастрофи в Донбасі Пошкодження обстрілами бойовиків Дзержинського фенольного заводу поставило Донбас на грань екологічної катастрофи © ua-1.com
Витік хімічних відходів з пошкодженого шламонакопичувача у Новгородському поставить під загрозу життя та здоров'я 13 тисяч осіб, повідомляє координатор групи ІС.

Населені пункти Новгородське та Неліпівка опинилися під загрозою екологічної катастрофи через обстріли бойовиками Дзержинського фенольного заводу, повідомляє координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

Так, через обстріли постраждав шламонакопичувач розташованого в Новгородському фенольного виробництва. За словами Тимчука, в резервуарі для хімічних відходів знаходиться 400 тисяч кубічних метрів хімічних відходів.

"Дамба шламонакопичувача частково пошкоджена в результаті обстрілу з боку терористів, але поки стоїть. Проблема в тому, що в результаті тих же обстрілів пошкоджено трубопровід, через який ведеться відкачування води, і в даний час рівень рідини в накопичувачі досяг критичної позначки. Дамбу може прорвати в будь-яку хвилину", - зазначив він.

Як зазначає Тимчук, у результаті прориву дамби може статися схід отруйного селевого потоку, виникнення токсичної хмари та зараження річки Кривий Торець. Під загрозою катастрофи перебувають 13 тисяч чоловік.

Через велику кількість в районі дамби вибухонебезпечних предметів організація робіт з її ремонту ускладнена. Керівництво Новгородської сільської ради б'є тривогу вже кілька місяців, однак жодних зусиль по розмінуванню прилеглої до греблі місцевості ге робиться.

"Варто розуміти, що на кону – життя та здоров'я 13 тис цивільного населення (це тільки тих, хто потрапить під перший удар). Що, цілком очевидно, має змусити керівництво Донецької обласної військово-цивільної адміністрації приймати термінові заходи", - резюмує Тимчук.

Раніше повідомлялося, що згідно з висновком СММ ОБСЄ процес відновлення інфраструктури розореного війною Донбасу сильно ускладнюється дуже великою щільністю мінування територій конфлікту та повсюдними епізодами порушення перемир'я.

Проблема розмінування територій бойових дій на Сході України становить серйозну загрозу для відновлення стабільності на Донбасі. 5 лютого в Україні завершила роботу Технічна місія ООН по розмінуванню, яка прибула до країни на запрошення українського уряду. Команда Місії підтвердила, що міни-пастки і снаряди, що не розірвалися, справляють істотний вплив на ситуацію в зоні АТО і піддають небезпеці цивільне населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі