Супрун вважає замовними акції протесту проти кваліфікаційного іспиту для студентів-медиків

Поділитися
Супрун вважає замовними акції протесту проти кваліфікаційного іспиту для студентів-медиків
Адже "Крок-2" з першого разу склали понад 93% студентів.

Тести для підсумкового іспиту для студентів-медиків "Крок-2" розробляли викладачі українських медичних університетів виключно за навчальними програмам студентів в українських університетів, заявила в.о міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун та додала, що всі апеляції від студентів, які завалили іспит написані наче за одним зразком.

"Останні два тижні соціальні мережі буквально горять від звернень студентів-медиків та їхніх занепокоєних батьків. Було створено телеграм-чати, збиралися акції та створювалися петиції, студенти приходили з протестами під будівлю Міністерство охорони здоров'я України. Причина такої активності - іспит КРОК-2 та очікування його результатів. Всі тези та вимоги у студентів однакові, наче їх писали одні й ті ж самі люди, а саме - завдання для тестів було розроблено по американській програмі, а до такого студенти не були готові. Вони навіть впевнені, що на них "ставили експеримент"", - написала Супрун у Facebook.

Вона додала, що насправді тести розробляли викладачі медичних університетів виключно на основі навчальних програм студентів в українських університетах.

При цьому з першого разу іспит не склали 487 студентів-медиків із 7143, що складає 6,8%. Це більше, ніж у попередні роки, але не надто. Зокрема у 2018 році іспит завалили 4,4% студентів, а в 2017– 4,8%. Водночас 236 студентів успішно переклали іспит при повторній спробі, а 125 з них не справилися з цим завданням і вдруге.

"Студенти вже отримали свої результати і скоріш за все ними задоволені. Адже дуже помітно, як зменшилася їхня кількість під будівлею Міністерства. Найближчим часом ми оприлюднимо результати міжнародного моніторингового дослідження якості вищої медичної освіти, яке було проведене у березні. Будуть розроблені рекомендації щодо вдосконалення навчальних планів та освітніх програм, щоб наблизити рівень медосвіти до світового", - зазначила міністерка.

"Найгіршим експериментом над людьми є неякісна медична освіта. Це несправедливо і небезпечно як для студентів так і для їхніх майбутніх пацієнтів. Рекомендую адміністраціям окремих медуніверситетів замість того, щоб підбурювати студентів виходити на протести, зосередитись на якості їхньої підготовки та навчання. А студентам - нарешті почати вимагати якісної освіти, а не простих іспитів", - додала Супрун.

Вона додала, що у липні відбудеться міжнародний іспит основ медицини для студентів 3 курсу як обов'язковий компонент ЄДКІ і саме проти цього намагаються налаштувати студентів-медиків, заявляючи про "експерименти" над ними.

Нагадаємо, ще у 2017 році в Міністерстві охорони здоровя заявляли, що кожного року близько 10% студентів-медиків не долають прохідний бар'єр, здаючи ліцензійні іспити "Крок 2" та "Крок 3".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі