Суди Криму не можуть здійснювати правосуддя з дотриманням міжнародного права – доповідь

Поділитися
Суди Криму не можуть здійснювати правосуддя з дотриманням міжнародного права – доповідь Вивчалися понад 170 судових засідань у Криму за останній час © pixabay.com
Сам факт окупації створив атмосферу, що не дозволяє вершити правосуддя, відзначають експерти.

Створені в умовах окупації Криму суди не можуть забезпечити ефективний захист учасників політично мотивованих процесів, а також здійснювати правосуддя, дотримуючись норм міжнародного права. Про це йдеться у доповіді "Кримський процес: проблеми дотримання стандартів справедливого правосуддя у політично мотивованих справах".

Як розповіла юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова на презентації доповіді в Києві, висновок про неефективність кримських судів є ключовим у даному дослідженні. Вона також підкреслила, що сам факт окупації півострова створив атмосферу, що не дозволяє вершити правосуддя.

"Сам факт створення судів на окупованій території у порушення міжнародного права... створив систему, яка не дозволила відібрати незалежних суддів, здійснювати правосуддя з дотриманням норм міжнародного гуманітарного права та українського законодавства", - сказала Свиридова.

За словами юриста, експерти аналізували дані від учасників процесу, дані з відкритих джерел та моніторингу судових процесів.

Президент харківської фундації "Громадська Альтернатива" Марія Ясеновська також пояснила, що експерти виявили порушення принципу презумпції невинності.

"Ми відзначили, що був створений образ винних... Дуже велику роль у створенні образу винних зіграли ЗМІ, цитуючи місцевих чиновників. У низці випадків, є підстави припускати, що була порушена процедура нарадчої кімнати", - зазначила Ясеновська.

Повідомляється, що дослідження було проведене міжнародною групою експертів з України та Молдови. Вивчалися 174 судових засідання, на яких безпосередньо здійснювалося пряме спостереження в період з початку 2016 року по вересень 2018 року. Були відібрані вісім політично мотивованих справ - українського активіста Володимира Балуха, заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза, справа "26 лютого", журналіста Миколи Семени, обвинуваченого у підготовці диверсій Євгена Панова, кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова та севастопольського активіста Ігоря Мовенка.

Раніше повідомлялося, що ситуація з правами людини в окупованому Криму не змінилася. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення та констатує, що ніяких поліпшень за останні 10 місяців на півострові не сталося.

Детальніше про утиски громадян в окупованому Криму читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі