Суд в РФ почав розглядати по суті другу бахчисарайську "справу Хізб ут-Тахрір"

Поділитися
Суд в РФ почав розглядати по суті другу бахчисарайську "справу Хізб ут-Тахрір" © Эдем Семедляев/Facebook
Адвокати вісьмох кримчан попросили про відвід головуючого судді.

У Росії Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону почав розглядати по суті другу бахчисарайську "справу Хізб ут-Тахрір", повідомила у Facebook "Кримська солідарність". На засідання суду підтримати незаконно утримуваних кримчан приїхали близько сотні осіб.

У другій групі бахчисарайської "справи" вісім фігурантів: Марлен Асанов, Мемет Белялов, Сервер Мустафаєв, Эрнес Аметов, Сервер Зекіряев, Едем Смаілов, Сейран Салієв і Тимур Ібрагімов.

У суді також присутні керівник Консульства України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський і український консул Сергій Вдовиченко.

"Адвокат Тарас Омельченко захист Тимура Ібрагімова просить відвід головуючому судді, у зв'язку з тим, що у ході попереднього слідства, головуючий особисто оголосив обвинувальний висновок, таким чином ознайомився з обвинуваченням до початку судового засідання", - повідомили в "Кримській солідарності".

Відвід судді також запросив незаконно утримуваний Сервер Мустафаєв. Таке клопотання підтримала вся сторони захисту і фігуранти сфальсифікованої справи.

Вісьмох фігурантів другої бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" незаконно вивезли з анексованого Криму у вересні.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" (заборонена в РФ). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики повели обшуки в будинках Едему Смаилова і Сервера Мустафаєва.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі