Суд в Гаазі почав слухання щодо порушень Росією морського права

Поділитися
Суд в Гаазі почав слухання щодо порушень Росією морського права Першою в суді виступить Росія © PCA-CPA
За словами Олени Зеркаль, російська сторона традиційно намагається "вбити" справу "Україна проти Росії".

У понеділок, 10 червня, Третейський суд в Гаазі почне слухання щодо суперечки України з РФ про порушення Москвою міжнародного морського права в Чорному морі Азовському морі і Керченській протоці для визначення підсудності. Першою в суді виступить російська сторона, наступного дня – Україна, повідомила у Facebook очільниця делегації Олена Зеркаль.

"Цього тижня відбуваються слухання у справі України проти Росії щодо порушення Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці. З появою справи про імунітети наших військових кораблів і членів їхніх екіпажів справу стали називати "великою" справою з морського права, бо вона стосується всіх порушень, яких вчинила Росія - перешкоджання навігації, крадіжка наших корисних копалин, незаконний вилов риби, спорудження Керченьського мосту та багато інших", - написала Зеркаль.

Вона нагадала, що справа триває з 2016 року, коли Україна подала на РФ заяву за порушення Конвенції ООН з морського права, зокрема ініціювавши спір про права прибережної держави у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

"Росія робить все для затягування справи. Тому вона оскаржує юрисдикцію трибуналу. Між нами відбулося два раунди обміну письмовими поясненнями щодо юрисдикції", - додала Зеркаль.

За її словами, Росія поставила собі за мету уникнути розгляду справи по суті та не нести відповідальності за порушення. Зеркаль заявила, що завдання України полягає у тому, щоб "відстояти своє право на судовий розгляд справи по суті". Вона зазначила, що російська сторона намагається додати до розгляду два важливих питання, щоб таким способом "вбити справу".

"По-перше, Росія намагається поставити під сумнів український суверенітет в Криму. Ніби з процедурних мотивів Росія намагається надати хоч якоїсь ваги своїм аргументам щодо Криму. Слухаючи усі аргументи Росії слід пам‘ятати, одне: Крим - це Україна. Загалом виглядає, що Росія прагне перетворити слухання на лекцію з конституційного права України", - пояснила Зеркаль.

Окрім того, Росія намагається довести, що має право свавільно поводити себе на в Азовському та Чорному морях, а також в Керченській протоці, адже там не застосовується міжнародне морське право.

"Сьогодні виступає Росія. Наша відповідь – завтра", - підсумувала Зеркаль.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН по морському праву виніс рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".

Тепер Росія протягом місяця повинна закрити незаконно розпочаті кримінальні справи і відпустити українських моряків, забезпечивши умови для повернення військовополонених і кораблів в Україну. Виконання рішення є обов'язковим.

В російському МЗС заявили про те, що захоплення українських кораблів і моряків нібито не входить в юрисдикцію міжнародного суду. Тим не менш, інцидент в Керченській протоці є грубим порушенням імунітету, якими користуються військові кораблі у відповідності з Конвенцією ООН по морському праву.

Детальніше про позов проти Росії у справі військовополонених моряків читайте в статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі