"Суд" у Криму залишив під арештом вісьмох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Поділитися
"Суд" у Криму залишив під арештом вісьмох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" © Прокуратура Одеської області / Facebook
Кримських татар утримуватимуть в СІЗО ще три місяці.

Підконтрольний РФ "Київський районний суд" окупованого Сімферополя продовжив арешт на три місяці вісьмом фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір", передає "Крим.Реалії". Судове засідання відбулося напередодні, 11 листопада.

Таким чином Рустема Шейхалієва, Тофіка Абдулгазієва, Раіма Айвазова, Біляла Аділова, Джеміля Гафарова, Фархода Базарова, Рустема Сейтхалиілова і Шабана Умерова утримуватимуть в СІЗО до 15 лютого 2020 року. Під час "суду" Шабану Умерову стало погано, йому викликали "швидку допомогу".

"На судовому засіданні нами був поданий ряд клопотань. Однак суддя відхилив всі клопотання, жодне не прийняв, тому сьогодні ми не отримали змагальний процес, а отримали однобокий процес у бік обвинувачення, який заздалегідь передбачав обвинувальний ухил. Раімом Айвазовим був заявлений відвід судді та прокурору, проте суд відхилив його, і відразу було зачитано постанову", – повідомив адвокат Рустем Кямілєв.

Адвкат Марія Ейсмонт також подала скаргу до суду щодо недопущення в зал суду всіх бажаючих.

"Ми з колегою написали скаргу на ім'я голови суду щодо того, що не всіх родичів та інших прийшли пустили на відкрите судове засідання. Місця в залі були, проте не всі змогли потрапити на засідання", – зазначила Марія Ейсмонт.

Читайте також: Чотири фігуранти "справи Хізб ут-Тахрір" потребують госпіталізації та хірургічного втручання — Денісова

Кримських татар, яких Росія звинувачує у "тероризмі" та "екстремізмі" через активну проукраїнську та громадянську позицію, затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 активістів, майже усі вони (23 людини) вивезені до російських СІЗО й утримуються у Ростові-на-Дону, Таганрозі та Шахтах. Раім Айвазов утримується в ізоляторі Сімферополя, місцезнаходження Едема Яячікова невідоме – після обшуків й затримань він зник безвісти.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі