Суд призначив експертизу у справі про розкрадання в оборонці

Поділитися
Суд призначив експертизу у справі про розкрадання в оборонці
Про призначення експертизи клопотало ДБР.

Печерський райсуд міста Києва за клопотанням слідчих Державного бюро розслідувань призначив комплексну судову товарознавчу та економічну експертизи в кримінальній справі про зловживання в оборонній сфері на підставі журналістського розслідування BIhus.Info про ймовірну бездіяльність детективів НАБУ щодо корупції на підприємствах концерну "Укроборонпром". Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на проект "Марлін".

Експерти повинні з'ясувати такі питання:

- Яка ринкова вартість виробів 1Г-42 (прицілів-далекомірів), поставлених на Харківський бронетанковий завод приватними фірмами ТОВ "Спецбудпостачання", ТОВ"Сістемінжинірінгменеджмент", ТОВ "Укртехмед", ТОВ "Делюкс ЛТД", ТОВ "Оптимумспецдеталь"?

- Чи підтверджуються документально висновки ревізії Харківського бронетанкового заводу за період по 2016 рік щодо нанесення збитків Міністерству оборони України в сумі 14,2 мільйонів гривень?

Виконання експертизи покладено на Київський науково-дослідний інститут судових експертиз.

Зараз слідчі ДБР перевіряють, що зробили детективи НАБУ з березня 2017 року, коли отримали від військової прокуратури матеріали щодо фінансових порушень на підприємствах концерну "Укроборонпром", до яких причетні друзі Ігоря Гладковського-молодшого, Віталій Жуков та Андрій Рогоза. Останні для постачання запчастин д військової техніки за завищеними цінами використовували ряд приватних фірм, серед яких ТОВ "Оптимумспецдеталь".

Також ДБР з'ясовує, чи вжили заходів детективи НАБУ, коли ще в серпні 2016 року отримали результати ревізії Харківського бронетанкового заводу щодо нанесення збитків Міністерству оборони України.

Нагадаємо, розслідування проекту Bihus.Info присвячено масштабним розкраданням в "Укроборонпрому", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петру Порошенко. Зокрема, вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін. Голову "Укроборонпрому", а також трьох з п'яти членів наглядової ради госцконцерна, призначає президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється про те, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабара за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію і масштабних зловживаннях в оборонному секторі. Детальніше читайте в матеріалі "Злочинні схеми в Оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" і статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим добереться до" фінішу "?".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі