Суд приступив до розгляду позову Семочка з вимогою поновити його у СЗР

Поділитися
Суд приступив до розгляду позову Семочка з вимогою поновити його у СЗР Семочко оскаржує законність указу Порошенка у Верховному суді © Телеканал ZIK
Позивач стверджує, що президент Порошенко незаконно звільнив його з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки.

Верховний суд у середу, 20 листопада, приступив до розгляду по суті позову Сергія Семочка, котрий вимагає поновити його на посаді першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України. Позов розглядає колегія суддів Касаційного адмінсуду у складі Верховного суду. Очолює колегію суддя Ірина Васильєва, повідомляють "Ґрати".

Позивач на засідання суду не з'явився, його інтереси представляв адвокат Юрій Безуєвський. Він заявив, що вважає указ п'ятого президента України Петра Порошенка про звільнення Семочка незаконним.

Адвокат пояснив, що указ було підписано 12 квітня, коли його клієнт перебував на лікарняному. І Семочко нібито дізнався про своє звільнення тільки, вийшовши на роботу 23 квітня. Цим же Безуєвський пояснив пропуск 30-денного встановленого законом строку для подання позову. Крім того, адвокат стверджує, що Порошенко звільнив Семочко без відповідного подання глави СЗР.

Представниця Служби зовнішньої розвідки пояснила, що цю вимогу закону тоді виконати було неможливо: голова СЗР Єгор Божок був звільнений 13 березня, а Владислав Бухарев був призначений на цю посаду лише 11 червня.

Восени 2018 року журналісти проекту Bihus.Info опублікували розслідування про заступника голови СЗР Сергія Семочко. Автори матеріалу з'ясували, що сім'я Семочко володіє трьома будинками в Конча-Заспі вартістю кілька мільйонів доларів й іншим дорогим майном, яке ексспівробітник СБУ не міг придбати на зарплату. Крім того, контррозвідка підтвердила, що у фактичної дружини Семочко та її дочки є громадянство РФ, наявність якого він публічно заперечував. Дружина Семочко та її діти неодноразово відвідували окупований Крим. До анексії півострова Семочко з дружиною мещшкали і працювали на півострові.

Також журналісти повідомили, що Семочко, будучи головою ГУ СБУ в Києві та Київській області, мав безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.

Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, пацієнти залишилися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза у поставках призвела до смерті 200 людей.

Після публікації матеріалу НАБУ зареєструвало кримінальне провадження про незаконне збагачення Семочка. Через два тижні СБУ почала перевірку Семочко в рамках справи про держзраду, відкритого за заявою журналіста Дениса Бігуса. 26 березня НАБУ закрило справу про незаконне збагачення Семочка, так як Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статті 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності.

12 квітня президент Петро Порошенко звільнив Семочка з посади заступника голови СЗР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі