Суд дозволив ГПУ доступ до телефонних розмов головреда "Схем" Седлецької

Поділитися
Суд дозволив ГПУ доступ до телефонних розмов головреда "Схем" Седлецької Суд дав доступ до значно більшої інформації журналістки, ніж цього потребує слідство, вважають адвокати © Natalie Sedletska / Facebook
Вона проходить свідком у справі проти директора НАБУ Артема Ситника. Редакція "Радіо Свобода" висловила обурення "надмірним рішенням" суду.

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України і відкрив слідчим доступ до телефонних розмов головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької у кримінальному провадженні за фактом можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником відомостей, що становлять державну таємницю.

Відповідне рішення суддя В'ячеслав Підпалий ухвалив 27 серпня поточного року.

"Надати старшому слідчому… Генеральної прокуратури України Іжуку Руслану Богдановичу тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю одержання їх копій, що знаходяться у володінні оператора телекомунікацій ПрАТ "Київстар"..., а саме до відомостей щодо вхідних та вихідних з'єднань з абонентського номера НОМЕР_2, яким користується журналіст ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, за період з 19.07.2016 по 16.11.2017", - йдеться в ухвалі суду.

Зокрема, слідчий отримає доступ до дати, часу та тривалості кожного з'єднання, номерів, з якими вони відбувались, відправлених та отриманих SMS і MMS, місця знаходження абонента (базової станції оператора та азимуту до неї) під час телефонних з'єднань та інформації про одержання та відправлення повідомлень. А також IMEI-коду телефону.

Інформацію про доступ слідчих до її телефону Седлецька підтвердила "Детектору медіа". "На жаль, це так", - пояснила журналістка. Своєю чергою у вівторок, 4 серпня, редакція "Радіо Свобода" оприлюднила заяву, у якій обурилася рішенням судді.

"Це рішення є надмірним, грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов'язанням України із захисту вільної преси.., створює несприятливу атмосферу для українських журналістів і має бути скасоване. Те, що запит охоплює тривалий період спілкування з телефону, що належить відомій українській журналістці, яка успішно викриває високопосадову корупцію, викликає серйозне занепокоєння про справжні наміри тих, хто шукає інформацію", - наголошує речниця RFE/RL Джоанна Левісон.

Надмірним його вважає й адвокат "Радіо Свобода" Анатолій Попов. Юрист наголошує на тому, що таке рішення суду "порушує як в цілому права людини на повагу до приватного життя, так і тиск на роботу журналіста у межах виконання його професійних обов'язків і незаконний доступ до джерел інформації журналіста".

"Цією ухвалою суд надав слідству доступ до значно більшої кількості приватної інформації журналіста, ніж це потрібно в конкретному розслідуванні. Зустріч, за даними слідства, відбулась у травні 2017 року, тоді як слідчі отримали доступ до приватної інформації журналістки протягом цілих 17 місяців, хоча такі широкі дані не мають значення для розслідування цього кримінального провадження. Це суттєве порушення. І ми будемо вчиняти відповідні дії", - зазначив він.

Наразі адвокати готують скаргу керівництву ГПУ на слідчого Іжука та скаржитимуться до Вищої ради правосуддя (ВРП) на В'ячеслава Підпалого, який виніс відповідне рішення.

У редакцій "Радіо Свобода" наголошують на тому, що за період з липня 2016 по листопад 2017 року (саме той, про який йдеться у рішенні суду) "Схеми" провели та оприлюднили низку розслідувань про українських високопосадовців, включно з діяльністю генерального прокурора України Юрія Луценка.

Разом з іншими журналістами Седлецька проходить свідком у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором НАБУ Артемом Ситником. За даними слідства, розмова Ситника з журналістами не під запис відбулася в Києві у травні минулого року. Очільник Бюро відкидає обвинувачення, що під час неформального спілкування порушив законодавство.

Як повідомлялося, Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора АТО Костянтина Кулика.

15 листопада член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі