Новини України - У Національному фонді досліджень створили Наукову Раду - Україна - dt.ua

Створено Наукову раду Національного фонду досліджень

14 вересня, 2018, 20:28 Роздрукувати

При наявності 30 вакантних місць до Наукової ради НФД надійшли пакети документів в електронній формі від 155 кандидатів.

Національний фонд досліджень з наступного року має розпочати ґрантову підтримку наукових досліджень та розробок © Василь Артюшенко, DT.UA

Упродовж трьох днів (12, 13 та 14 вересня 2018 року) в приміщенні Наукової бібліотеки імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходили засідання Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій України з одним питанням у порядку денному – вибори Наукової ради Національного фонду досліджень (НФД). Питання вельми важливе і принципове, адже йдеться про орган дуже відповідальний, із суттєвими повноваженнями, у складі якого мають бути висококомпетентні фахівці з "чистими руками".

На 30 вакантних місць у Науковій раді НФД надійшли пакети документів в електронній формі від 155 кандидатів:

  • 72 заявки на 14 місць до секції природничих, технічних наук та математики;
  • 45 заявок на 9 місць до секції біології, медицини та аграрних наук;
  • 37 заявок на 7 місць до секції соціальних та гуманітарних наук.

Шестеро з кандидатів не були включені до рейтингових списків, як такі, що не задовольняють кваліфікаційним вимогам Положення про конкурс до Наукової ради НФД (є керівниками або заступниками керівників наукових установ, закладів вищої освіти (ЗВО) , факультетів, інститутів ЗВО). Ще дві кандидатури були зняті з розгляду, оскільки у встановлений термін не надійшли паперові оригінали їхніх конкурсних документів. Вибори, як запевняють спостерігачі від наукової громадськості, відбулися в демократичному стилі, чесно і прозоро.

У короткому коментарі для DT.UA заступник голови Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій України, доктор фізико-математичних наук Олексій Колежук зазначив: "Загалом результатами виборів ми задоволені. Обрано багато дуже достойних кандидатур. Вибирати було з кого - конкурс становив приблизно 5 осіб на місце, з усіх наукових напрямків і спеціальностей. І що особливо відрадно - жодна з одіозних персон не пройшла".

За результатами виборів Науковим комітетом була сформована така пропозиція персонального складу Наукової ради НФДУ та переліку претендентів на заміщення вакансій у випадку дострокового припинення повноважень членами Наукової ради, за секціями (ця пропозиція ще повинна пройти затвердження Кабінетом Міністрів України):

 
Національний фонд досліджень вже з наступного року має розпочати ґрантову підтримку наукових досліджень та розробок.  Науковці сподіваються, що обіцяні 300 мільйонів гривень на Національний фонд досліджень, необхідні для його старту, будуть закладені в Держбюджет-2019.

Читайте також: Національний фонд досліджень: ризики і можливості

Згідно Закону "Про наукову і науково-технічну діяльність" "колегіальним органом управління Національного фонду досліджень України є Наукова рада, на яку покладається, зокрема, науково-експертне та науково-методичне забезпечення діяльності фонду". Члени Наукової ради Національного фонду досліджень України виконують свої обов'язки на громадських засадах.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >