Справу про розстріл євромайданівців у Хмельницькому повернули до військової прокуратури - адвокат

Поділитися
Справу про розстріл євромайданівців у Хмельницькому повернули до військової прокуратури - адвокат У лютому 2014 біля обласного управління СБУ в Хмельницькому вбили двох людей, проте винних досі не встановили
Після того, як військові прокурори втратили важливі докази, справу було передано до департаменту Горбатюка. Тепер його забирають назад.

Кримінальне провадження про розстрілі протестувальників біля будівлі Головного управління СБУ в Хмельницькій області 19 лютого 2014 року, під час якого було вбито двох людей, передали з Управління спеціальних розслідувань до військової прокуратури, повідомила адвокат родичів Небесної Сотні Євгенія Закревська. Вона висловила впевненість, що після повернення справи військовим прокурорам шанси притягнути винних у вбивстві людей до відповідальності дорівнюватимуть нулю.

"У прокурорів ДСР забирають справу за розстрілу Хмельницькими СБУшниками протестувальників 19.02.2014. І віддають Матіосу. У військову прокуратуру. Саме туди, звідки ми його три роки забирали. Саме туди, де втрачали докази і тиснули на потерпілих. Саме тим, хто закрив справу проти начальника Хмельницького СБУ Віктора Крайтора, а робочою версією слідства у них було: протестувальники самі себе постріляли з передбанника. тобто про підозру, винесеному ДСР одному з нападників теж можна забути", - написала Заркевскя на своїй сторінці в Facebook увечері в середу, 15 серпня.

Нагадаємо, 19 лютого 2014 року, після розстрілів учасників Революції Гідності в центрі Києва, учасники хмельницького Євромайдану пікетували будівлі обласного управління СБУ і прокуратури. Вони вимагали в їх керівників засвідчити свою позицію у зв'язку з подіями в столиці. Після спілкування з керівництвом прокуратури протестувальники вирушили до СБУ, проте до них ніхто не вийшов. Після того, як вони вибили скло у вхідних дверях з будинку по них без попередження відкрили вогонь з автоматичної зброї.

71-річна Людмила Шеремет, якій куля влучила в голову, померла на місці. Кілька людей отримали поранення. Один з них, 21-річний Дмитро Пагор, помер у лікарні. Одному з поранених ампутували ногу. Загиблим посмертно присвоїли звання Героїв України

Віктор Крайтор, який тоді очолював ГУ СБУ у Хмельницькій області, публічно визнав, що віддав наказ на застосування зброї проти протестувальників, заявив, що бере відповідальність за дії підлеглих на себе, а також написав рапорт про звільнення з посади.

Військова прокуратура Західного регіону зареєструвала кримінальне провадження про перевищення повноважень. Крайтору вручили повідомлення про підозру і заарештували. У березні 2015 року військова прокуратура перекваліфікувала статтю на більш м'яку про "службову недбалість", а екс-керівник обласного управління СБУ став свідком.

У лютому 2017 року справу передали до Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури. За словами його начальника Сергія Горбатюка, військові прокурори "згубили" частину речових доказів, зокрема, дві кулі, які були випущені в протестувальників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі