Справи Гандзюк, Олешка і Михайлика необхідно продовжувати контролювати – ТСК

Поділитися
Справи Гандзюк, Олешка і Михайлика необхідно продовжувати контролювати – ТСК Рада припинила діяльність ТСК щодо нападів на активістів © LB.ua
Рада сьогодні прийняла до відома звіт слідчої комісії.

Тимчасова слідча комісія (ТСК), яка контролює розслідування нападів на активістів, виступає за продовження контролю над низкою резонансних справ. Висновки містяться у звіті комісії, який сьогодні прийняла до відома Верховна Рада.

Так, необхідно продовжувати контролювати розслідування вбивств активістки Катерини Гандзюк та учасника бойових дій Віталія Олешка, а також замаху на одеського діяча Олега Михайлика.

Крім того, члени ТСК вказують, що у справі про напад на одеського активіста Сергія Стерненка результатів розслідування взагалі немає, справу не передано до суду.

Слідча комісія вважає, що в Україні необхідно законодавчо врегулювати правовий статус муніципальних силових структур. Так, у звіті вказується, що місцева влада в Одесі залучає комунальну структуру "Муніципальна охорона" для залякування активістів та підтримки діяльності міськради "протиправними, зокрема силовими методами".

В інших містах країни також спостерігаються аналогічні дії. Для вирішення ситуації необхідно ухвалити законопроєкти "Про муніципальну варту" (№2890) та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень з питань охорони громадського порядку і державного кордону" (№8206).

У ТСК підкреслили, що відведені КПК строки на досудове розслідування справ про напади на Стерненка, Олешка, одеського активіста Віталія Устименка, голову одеської організації "Народного руху України" Михайла Кузаконя вже закінчилися. У зв'язку з чим почалися службові розслідування, результати яких ТСК невідомі.

Комісія також виявила неодноразове та необґрунтоване закриття слідчими органами Києво-Святошинського відділення поліції проваджень за фактами нападів на активістів.

У четвер, 11 липня, прийнявши постанову про звіт, парламент припинив діяльність тимчасової слідчої комісії.

Нагадаємо, що 6 листопада 2018 року Верховна Рада схвалила створення тимчасової слідчої комісії для вивчення фактів нападу на активістів у складі 19 народних депутатів на чолі з позафракційним Бориславом Березою. 20 листопада вирішили створити п'ять робочих груп для розгляду нападів на активістів та журналістів у п'яти містах України – Херсоні, Одесі, Харкові, Києві та Сєвєродонецьку.

У лютому депутати продовжили роботу тимчасової слідчої комісії. Також вони затвердили попередній звіт про роботу ТСК з низкою рекомендацій.

Про напади на громадських активістів в Одесі детально читайте в матеріалах Ніни Перстньової "Коли вб'ють, звертайтеся..." та "Біси міста "Янгола" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі