Споживчі настрої українців у червні дещо покращилися - Україна - dt.ua

Споживчі настрої українців у червні дещо покращилися

17 липня, 2018, 13:54 Роздрукувати

Найбільших змін зазнали індекси поточного особистого становища та індекс очікуваної динаміки безробіття.

Індекс споживчих настроїв зберігає позитивну тенденцію вже четвертий місяць поспіль © Василь Артюшенко, DT.UA

У червні 2018 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 65,6, що на 2,7 п. більше, ніж у травні 2018 року, свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine. Індекс поточного становища (ІПС) підвищився на 5,1 п. та склав 65,5. Індекс економічних очікувань (ІЕО) у червні піднявся на 1,1 п. – до позначки 65,7.

Очікування українців щодо безробіття в червні погіршилися: показник індексу очікуваної динаміки безробіття зріс на 8,1 п. та склав 133,5. Натомість поліпшився індекс інфляційних очікувань, опустившись до позначки 187, що на 3,4 п. нижче за минулий місяць. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців змінилися незначним чином: індекс девальваційних очікувань піднявся на 1,4 пункти - до значення 150,9.

"У червні індекс споживчих настроїв зберігає позитивну тенденцію, яка продовжується вже четвертий місяць поспіль. Найсуттєвіше у червні порівняно до травня зріс індекс поточного особистого матеріального становища. Цей результат може бути пов'язаний з поступовим ростом реальних доходів населення, а також із тим, що в літній період відбудеться зниження цін на основні продовольчі товари. Але при цьому варто зазначити, що погіршуються очікування населення щодо розвитку економіки країни у найближчому році та очікування щодо динаміки безробіття. Такі настрої можуть спричинюватись невизначеністю щодо надання наступного траншу МВФ",– коментують аналітики GfK Ukraine.

Читайте також: Індекс споживчих настроїв в березні виріс, українці менше побоюються девальвації

Як свідчать результати опитування керівників, проведеного Національним банком України (НБУ) у II кварталі 2018 року, українські підприємства зберігають позитивні очікування щодо макроекономічної ситуації в Україні. Індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців становить 118,3%. Високий рівень ділової активності респонденти прогнозують шостий квартал поспіль.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №25, 27 червня-5 липня Архів номерів | Зміст номеру < >