Спостерігачі CANADEM дали оцінку виборам президента України

Поділитися
Спостерігачі CANADEM дали оцінку виборам президента України Вибори в Україні відповідають демократичним стандартам
Процес волевиявлення українців був демократичним і відповідав міжнародними стандартами.

Вибори президента України, другий тур яких відбувся 21 квітня, були демократичними, пройшли у відповідності до міжнародних стандартів і стали відображенням волі українського народу, заявляють у місії спостереження за виборами в Україні міжнародної неурядової організації CANADEM.

"Вчора був день, коли демократичні права було використано дуже успішно. Не відбулося жодних серйозних інцидентів і випадків насильства. Місія Канади хоче привітати Центральну виборчу комісію, а також районні виборчі комісії за добре організовані процедури виборів", - заявив голова місії CANADEM в Україні Ллойд Аксуорті на брифінгу у понеділок, 22 квітня.

На думку Аскуорті, голосування минулої неділі продемонструвало, що після цих виборів Україна зможе стати ще сильнішою.

Загалом канадські спостерігачі відвідали в Україні 2366 виборчих дільниць. З них 26% розташовувалися в сільській місцевості, 74% - у міській. Левова частка відвіданих дільниць - 91% - відкрилися вчасно, закрилися майже вчасно усі.

"97% персоналу всіх виборчих дільниць повністю співпрацювали з представниками місії і 96% чітко дотримувалися всіх процедур, пов'язаних із підрахунком голосів. 98,5% виборців проголосували. 21% районних дільниць голосування мали ознаки скупчення людей, але це не вплинуло на якість голосування" , - розповіла заступник голови місії CANADEM Ольга Одинська-Грод.

Занепокоєння голови місії викликала передвиборча кампанія кандидата в президенти і шоумена Володимира Зеленського, який "не дуже хотів брати активну участь у виборах і розкривати напрямки своєї майбутньої політичної діяльності".

"Ми вважаємо, що це - негативний аспект, який відображає те, з чим стикаються чимало демократичних суспільств. Ми розуміємо, що дебати важливі для демократичного процесу й українці повинні були мати більшу можливість докладніше дізнатися про платформи і погляди кандидатів", - пояснив Аскуорті.

Розрив між першим і другим туром президентських виборів у місії CANADEM визнали закоротким, що, на думку спостерігачів, могло створитит складнощі для виборців на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

"Вибори були більш проблематичними для жителів окупованих територій. Варто було докласти більше зусиль для цього", - наголосив очільник місії.

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента. Згідно з даними 95% опрацьованих електронних протоколів, за Зеленського проголосували понад 73% українців, за Порошенка - понад 24%.

Президент Петро Порошенко привітав Володимира Зеленського з перемогою, а також пообіцяв не йти з політики та захищати національні інтереси України і досягнення його команди за п'ять років президентського терміну. До привітань долучився й прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Зеленського також привітали президенти Польщі, Франції, США, Білорусі та Вірменії, а також функціонери Європейського Союзу. У посольстві США висловили надію на те, що Зеленський продовжить у відносинах із Вашингтоном курс, обраний його попередником Петром Порошенко.

Докладніше про президентську кампанію в Україні читайте у спецтемі DT.UA "Вибори-2019".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі