"Список 47": хто й за що потрапив до нього

Поділитися
"Список 47": хто й за що потрапив до нього У списку є й маловідомі імена © "STOP IT", facebook.com/events/227036537378456/
І це не лише журналісти та блогери.

У списку 47 українців, яким, за даними СБУ, загрожувала смертельна небезпека, опинились не тільки відомі журналісти, а й письменники, блогери та просто суспільно активні люди. DT.UA зібрало дані хто є хто у списку осіб, на яких, за даними українських спецслужб, полювали кіллери.

Зокрема, у ньому опинились головний редактор щотижневика "Дзеркало тижня" Юлія Мостова та її перший заступник Сергій Рахманін.

1. Мостова Юлія Володимирівна – українська журналістка, співзасновниця і головний редактор щотижневика "Дзеркало тижня" (з 2011 року). Працювала завідувачем міжнародного відділу газети "Київський вісник" (1991-1992 рік), оглядачем в Україні Агентства Франc Прес (1991-1995 роки), міжнародним оглядачем газети "Київські відомості" (1992-1994 роки). Тричі нагороджена премією "Людина року" в номінації "Найкращий журналіст року", а також двічі лауреат премії "Прометей престиж".

2. Рахманін Сергій Іванович – український журналіст, перший заступник головного редактора щотижневика "Дзеркало тижня", ведучий програми "Гра У класику" на телеканалі ZIK, телеведучий на каналі "UA:Перший". З 2011 року член Всеукраїнської комісії з журналістської етики.

3. Муждабаєв Айдер Іззетович – журналіст кримськотатарського походження. Народився та виріс у Росії. В 2015 році переїхав в Україну, а з липня 2015 року заступник директора кримськотатарського телеканалу ATR. В 2016 році як кримський татарин отримав громадянство України.

4. Ганапольський Матвій Юрійович – російський і український журналіст. Народився у Львові, але більшу частину життя провів у Росії. З 1991 року працював ведучим на радіостанції "Эхо Москвы", грузинському телеканалі "ПІК", кримськотатарському телеканалі ATR. В 2016 році отримав громадянство України.

5. Кисельов Євгеній Олександрович – колишній громадянин Росії, журналіст, телеведучий. Відомий своєю програмою на телеканалі "Інтер" "Велика політика з Євгенієм Кисельовим". У 2016 році Кисельов повідомив про порушення проти нього кримінальної справи у Російській Федерації через його висловлювання на підтримку Надії Савченко. За його словами, справа відкрита за ст. 205.2 Кримінального кодексу РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності або публічне виправдання тероризму) з максимальною мірою покарання сім років позбавлення волі.

6. Яковина Іван Вікторович – громадянин Росії, український журналіст, який через політичні переконання у 2014 році був змушений переїхати в Україну.

7. Сергацкова Катерина Ігорівна – російська та українська журналістка, дослідниця та телеведуча. Засновниця медіа-проекту Zaborona.com. У квітні 2015 року набула громадянства України.

8. Богданов Ілля Олександрович – блогер, український військовик, колишній російський офіцер ФСБ, який під час російської агресії проти України перейшов на бік України. Брав участь в боях за Іловайськ, Донецький аеропорт. В листопаді 2016 був викрадений, пізніше, під час спроби вивозу до Росії, звільнений під час спецоперації СБУ на території Харківської області. Є громадянином України.

9. Грішин Сергій – журналіст, заступник головного редактора інформаційного агентства "РБК-Україна".

10. Яневський Данило Борисович – український історик, редактор, телеведучий.

11. Андрухович Юрій Ігорович – український поет, письменник, блогер, живе в Івано-Франківську.

12. Портников Віталій Едуардович – український публіцист, письменник і журналіст. Оглядач "Радіо Свобода" та ведучий програми на "Еспресо TV", а також постійний автор аналітичних статей в українських і російських виданнях на політичну й історичну тематику.

13. Макаров Юрій Володимирович – журналіст, телеведучий, документаліст, письменник. Колишній співведучий ток-шоу "Війна і мир" (разом із Євгеном Степаненком) на каналі "UA:Перший".

14. Шкляр Василь Миколайович – український письменник, політичний діяч.

15. Скрипін Роман Андрійович – український журналіст, телеведучий, екс-голова Незалежної медіа-профспілки України. Один із засновників Громадського телебачення, котрим займався з 2013-го року. Засновник і керівник проекту Skrypin.ua.

16. Чайка Роман Ярославович – український телеведучий, журналіст, музикант, член гурту "Мертвий півень".

17. Даниленко Тетяна Володимирівна – українська тележурналістка, ведуча програми "FACE 2 FACE" на телеканалі ZIK. Раніше була ведучою програм "Час: Новин" і "Час. Підсумки тижня" на "5 каналі". З 2013 року працювала на "Громадському телебаченні".

18. Буткевич Богдан – український теле- та радіоведучий. З грудня 2016 року Буткевич разом з Сергієм Чернишовим веде на "Еспресо ТV" сатиричне політ-шоу "Ч/Б".

19. Винничук Юрій Павлович – письменник, блогер та оглядач.

20. Яхно Олеся Михайлівна – політолог і блогер, учасник різних передвиборчих кампаній в Україні, окремих інформаційних кампаній – в РФ, головний редактор видання Re:plika.

21. Яхно Олена Володимирівна - журналіст, блогер. Раніше була помічником народного депутата Віктора Балоги, а також працювала у прес-службі Прокуратури міста Києва.

22. Казанський Денис – блогер, журналіст інтернет-видання "Острів", а також активний громадський діяч. Родом з Донецька, у 2014 році переїхав в Київ і є головним редактором видання "Четверта влада".

23. Іванов Сергій Володимирович - український журналіст, блогер, письменник. Займається політичною та громадською діяльністю. З 2014 по 2015 співпрацював з інтернет-виданням "Українська правда". З того ж року співпрацює з інтернет-ресурсом "Цензор.НЕТ", продовжує писати статті для різних ЗМІ. З 2016 року бере активну участь у проекті Романа Скрипіна Skrypin.ua і UMN, також очолював портал "Еспресо TV". Співведучий ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

24. Лешан Євгеній Анатолійович – український журналіст, народний депутат України 3-го скликання (березень 1998 – квітень 2002), обраний у Сімферополі. Раніше був журналістом сайту "Обозреватель". З 2016 року – редактор сайту Чорноморської телерадіокомпанії.

25. Швець Леонід – політолог і незалежний журналіст. З 2001 року працював пишучим редактором щотижневика "Событие" (Харків), згодом - в "Газете по-киевски", "Газете 24", журнале "Фокус". Після цього повернувся до "Газеты по-киевски". Активно пише для українських інтернет-видань, читає лекції.

26. Василенко Ксенія Микитівна (Соня Кошкіна) - українська журналістка, співвласник і шеф-редактор інтернет-видання "Лівий берег". У 2003-2005 роках працювала кореспондентом газети "День". У вересні 2005 року почала працювати в "Обозревателе", саме тоді взяла псевдонім "Соня Кошкіна". Активно підтримувала учасників Революції гідності, у лютому 2015 року опублікувала книгу "Майдан. Нерозказана історія"

27. Мустафін Олексій Рафаілович - український журналіст, телевізійний менеджер, політик. Генеральний продюсер новин "Медіа Групи Україна" (новинна редакція телеканалу "Україна", сайт Segodnya.ua, газета "Сегодня"), творець єдиної платформи під брендом "Сьогодні". З 1993 року працював журналістом у виданнях "УНІАН-тижневик", газетах "Пост-Поступ", "День", співпрацював із тижневиком "Дзеркало тижня". З 1994 року – на телебаченні у службі новин телеканалів ТСН, "Інтер", СТБ, гендиректором "Мега". Автор телепрограми, двох фільмів, книжок і статей зі стародавньої історії. Академік Української телевізійної академії.

28. Ніцой Лариса Миколаївна - українська письменниця, педагогиня, громадська діячка. Ініціаторка флешмобу читань дитячих книжок дорослими та викладання відповідних відеороликів у соцмережах, аби таким чином заохотити молоде покоління до читання книжок.

29. Констянтинов Олег Вячеславович – головний редактор інтернет-видання "Думская.net". Працював спеціальним кореспондентом у компанії ЗАО "Сегодня Мультимедиа".

30. Пашаєв Осман – український і кримськотатарський тележурналіст. З травня 2013 року шеф бюро ATR у Туреччині. На телебаченні зі студентських років, працював на телеканалах СТБ, "Інтер", "5 каналі", НТН, TVi. Народився в Узбекистані, у 1980 році переїхав до Генічеська Херсонської області. У 2001 році перебрався до Києва, а у 2013 році був змушений виїжджати до Туреччини. Відомий гучними журналістськими розслідуваннями і провокаціями.

31. Худецька Ольга Ігорівна – український журналіст-розслідувач, працює в інтернет-виданні "Texty.org.ua", пише про суди й розслідування.

32. Притула Володимир (виділено - ред.) – український журналіст, спецкореспондент "Радіо Свобода", керівник його проекту "Крим.Реалії". У 2014 році виїхав до Києва.

33. Задирака Володимир (виділено - ред.) – український журналіст, працює в інтернет-виданні "Обозреватель".

34. Резніченко Дмитро Володимирович – український журналіст, блогер, громадський діяч і політичний активіст. Працював журналістом у багатьох виданнях, зосередившись на блогерській діяльності, посів друге місце серед україномовних блогерів у конкурсі "The Bobs" (організований редакцією "Deutshe Welle"). Брав участь у "Помаранчевій революції" та Революції гідності, у 2014 році воював на сході України у складі добровольчого батальйону "Донбас", через що отримав у Росії заочну "судимість".

35. Володарський Олександр Вікторович - український громадський активіст, публіцист, художник-акціоніст і блогер. Публікується у журналах "Автоном", "Телекритика", "Політична Критика" та інших. Відомий завдяки гучним перфомансам.

36. Осадчук Максим – український журналіст і політолог, головний редактор інформаційної агенції "Прометей".

37. Казарін Павло Володимирович - український журналіст, публіцист, філолог-літературознавець. Ведучий на каналі ICTV, автор та ведучий проекту "Грані правди" на каналі "24", оглядач українського бюро "Радіо Свобода".

38. Мацола Денис – український журналіст, політолог, соціальний активіст. З 2016 року працює на сайті телеканалу "ТСН", співпрацює з проектом "Радіо Свобода" "Крим. Реалії".

39. Довженко Отар – український журналіст і письменник. З 2006 працював заступником шеф-редактора видання "Телекритика", з 2001 - головним редактором літературного веб-сайту "Літклуб". Викладач Школи журналістики УКУ.

40. Пєцух Мар'яна – український журналіст. Уродженка Львова, працювала журналістом в інтернет-виданні "Українська правда", редактором – у західноукраїнському центрі "Нова журналістика", власним кореспондентом на каналі ZIK. До цього працювала головним редактором інтернет-видання "Новинар" та журналістом львівської газети "Поступ". Займається громадсько-політичною діяльністю.

41. Волох Карл – бізнесмен і громадський діяч. У 1990-х роках працював у газетах, зокрема у київській "Молодежь Украины". Згодом переїхав до Їзраїлю, та на початку 2000-х років повернувся в Україну. Власник медичної клініки "Ромі Таль",опікується проектами у будівництві та нерухомості.

42. Валетов Ян Михайлович - український письменник і журналіст. Пише російською мовою, проте визнає анексію Криму Росією та російську агресію в Донбасі. З 1987 року займається бізнесом.

43. Плахонін Андрій Гаврилович – журналіст, публіцист, історик, блогер. Народився у Києві, автор численних публікацій по історії Русі, історичній географії, генеалогії і джерелознавству.

44. Дворецька Олександра – українська правозахисниця, журналіст і блогер інтернет-видання "Українська равда".

45. Міхельсон Олександр – журналіст, працює в інтернет-виданні "Цензор.НЕТ".

46. Братущак Олексій – український журналіст і блогер інтернет-видання "Українська правда", співпрацює з низкою українських видань.

47. Притула Олена Юріївна - українська журналістка, співзасновниця (з 2000 року) та власниця інтернет-видання "Українська правда". З 1991 року працює у журналістиці. З 1996 по 1999 рік висвітлювала діяльність президента України Леоніда Кучми для "ІФ". У 1996 році переїхала до Києва.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що список потенційних жертв російських спецслужб, які фігурують у справі про замах на вбивство журналіста Аркадія Бабченко, розрісся до 47 прізвищ.

У той самий час 31 травня Луценко заявляв, що правоохоронцям вдалося отримати лише три прізвища з 30, які фігурували у "списку Г". Проте пізніше в ефірі програми "Право на владу" Луценко заявив, що усі імена зі "списку Г" правоохоронцями вже отримані - генпрокурору передали інформацію перед ефіром.

Увечері 29 травня офіційні особи повідомили про те, що журналіста Аркадія Бабченка застрелили у Києві. Наступного дня керівництво ГПУ і СБУ повідомило, що"вбивство" Бабченка було інсценовано в рамках спецоперації з виявлення замовників і організаторів цього злочину.

За даними слідства, російські спецслужби замовили вбивство журналіста, організатором і виконавцями виступили громадяни України. 30 травня оперативники СБУ затримали в Києві ймовірного організатора замаху на Бабченка. Підозрюваним виявився український підприємець Борис Герман, власник підприємства з виробництва зброї. 31 травня підозрюваного заарештували на 60 діб без права внесення застави.

У залі суду Борис Герман назвав себе агентом української контррозвідки і заявив, що організація замаху на Бабченка була частиною спецоперації спецслужб. За його словами, контррозвідка санкціонувала та документувала його спілкування з представником "Фонду Путіна" В'ячеславом Пивоварником, який займається фінансуванням російських агентів і диверсантів, а також українських організацій та політичних партій, які діють в інтересах Кремля.

Вбивство Бабченка доручили бійцю "Правого сектора" Олексію Цимбалюку. Отримавши "замовлення", ветеран АТО того ж дня повідомив про підготовку злочину СБУ.

Детальніше про спецоперацію СБУ з Аркадієм Бабченком читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Контекст" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі