Спецслужби РФ намагалися зірвати роботу хлоропереливної станції на Дніпропетровщині - СБУ

Поділитися
Спецслужби РФ намагалися зірвати роботу хлоропереливної станції на Дніпропетровщині - СБУ У СБУ заявили про попередження кібератаки російських спецслужб на об’єкт критичної інфраструктури © scyther5 / Depositphotos
Системи управління технологічними процесами та системи виявлення ознак аварійних ситуацій були уражені комп'ютерним вірусом VPNFilter.

Співробітники Служби безпеки попередили кібератаку спецслужб Російської Федерації на мережеве обладнання товариства "Аульська хлоропереливна станція" у Дніпропетровській області. Про це в середу, 11 липня, повідомляє прес-центр СБУ, відзначаючи, що ця станція є об'єктом критичної інфраструктури України.

Повідомляється, що протягом декількох хвилин системи управління технологічними процесами та системи виявлення ознак аварійних ситуацій підприємства були умисно уражені комп'ютерним вірусом VPNFilter з російської території.

"Продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів та можливої аварії. Задум кібератаки країни-агресора полягав у блокуванні сталого функціонування саме переливної станції, яке забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційних підприємств на всій території України. У тісній взаємодії з адміністрацією товариства вдалося попередити потенційну техногенну катастрофу", - йдеться у повідомленні.

Фахівці Служби безпеки разом з працівниками провайдера та підприємства локалізували та знешкодили шкідливе програмне забезпечення. Як заявили у прес-центрі, у травні СБУ вже фіксувала прояви підготовки російських спецслужб до проведення кібератаки на об'єкти державного та приватного секторів з використанням VPNFilter.

Зазначається, що VPNFilter - це багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки, так і кібероперацій.

Раніше повідомлялося, що на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. На деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 днів. Така ситуація виникла у зв'язку з тим, що підприємство "Дніпроазот" припинило постачання і виробництво рідкого хлору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі