Сьогодні відбудеться засідання Радбезу ООН, ініційоване РФ для обговорення українського закону

Поділитися
Сьогодні відбудеться засідання Радбезу ООН, ініційоване РФ для обговорення українського закону Початок засідання о 17:00 © UN Photo
Україна та її партнери мають намір використати засідання для обговорення низки актуальних питань.

Засідання Ради Безпеки ООН для обговорення закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" відбудеться у вівторок, початок о 17:00 за Києвом, йдеться на сайті РБ ООН.

За даними інформагентства "Укрінформ", перед початком засідання має відбутися традиційна заява країн Європейського союзу.

Сьогоднішнє засідання скликала російська делегація для обговорення українського закону, який 16 липня набув чинності. Це не перша спроба Росії винести на обговорення "мовний закон", однак раніше проведення такого засідання заблокували партнери України.

Українська сторона наполягає на тому, що цей закон є винятково внутрішнім питанням України та не має стосунку до компетенції Ради безпеки.

Напередодні постійний представник України при ООН Володимир Єльченко повідомив про те, що Україна та її партнери використають це засідання для обговорення низки актуальних питань: п'ятої річниці збиття літака рейсу МН17, невиконання Росією рішення трибуналу ООН щодо звільнення українських моряків, ескалації в Донбасі та обстрілу українських медиків.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як головна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів.

16 липня закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" набув чинності. Згідно із законом, серед іншого, президент, голова Верховної Ради та його заступники, прем'єр-міністр, всі члени уряду, керівники держустанов, підприємств і відомств, держслужбовці та чиновники всіх рангів, керівники та особовий склад Нацполіції, судді, адвокати і нотаріуси, керівники навчальних закладів, педагоги і медпрацівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я зобов'язані володіти державною мовою і застосовувати її під час виконання службових обов'язків. Закон не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійну сферу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі