Дубілету вказали на недоліки запропонованого ним перерахунку українців - Україна - dt.ua

Соціологи вказали Дубілету на п'ять недоліків запропонованого ним методу перепису

13 грудня, 2019, 15:33 Роздрукувати

Запропонований міністром перерахунок українців не може бути повноцінним.  

Оцінка чисельності населення України, запропонована міністром Кабінету міністрів України Дмитром Дубілетом, не може бути повноцінним переписом населення України, однак було б чудовим доповненням до нього. Тому відміна від повноцінного перепису не матиме користі для держави, йдеться в зверненні Соціологічної асоціації України до уряду України.

"Соціологічна асоціація України вітає проведення швидкої оцінки кількості населення України. Разом з тим, оцінка чисельності населення може бути гарним доповненням, але не може бути заміною перепису населення", - зазначили в асоціації.

Соціологи вказують на п'ять аргументі на користь проведення соцопитування:

Перший. Під час перепису збирається взаємопов'язана інформація про населення та житловий фонд, яка характеризує структуру домогосподарств, національний, мовний, сімейний склад населення, зайнятість, джерела прибутку. Ці дані можна застосовувати на різних рівнях територіальних одиниць та використовувати для розрахунку конкретних потреб того чи іншого населеного пункту.

Другий. Хоча уряд мотивував відміну перепису консультуванням з міністрами, перепис потрібен не тільки центральному керівництву, але й управлінцям обласного, районного, міського рівня, а також бізнесу для оцінки людського капіталу для інвестицій.

Третій. Унікальною перевагою перепису є те, що він представляє весь статистичний всесвіт країни, аж до найменших географічних одиниць країни.

Четвертий. Перепис потрібен для співробітництва з іншими державами і міжнародними організаціями, які оцінюють перспективи розвитку країни і можливість інвестицій.

П'ятий. Серед країн, які в 2010 році для проведення перепису обрали комбінований метод, усі повідомили про неповноту охоплення населення, відсутність стандартизації даних, технічні та юридичні проблеми доступу.

"Ми розуміємо зацікавленість Уряду в економії коштів, цілком можливо, що перепис можна зробити дешевшим (наприклад, мати довгу і коротку форму і використовувати довгу форму лише в кожному п'ятому домогосподарстві; закупити не 100 тисяч планшетів, а 25 тисяч і подовжити час проведення перепису тощо). Але відміна повного перепису населення теж має багато негативних (в тому числі фінансових) наслідків, які можуть привести до набагато більших втрат, хоча їх важче оцінити", - зазначили в асоціації та закликали уряд таки знайти кошти та можливості для проведення повноцінного перепису населення України.

Читайте також: В уряді назвали терміни проведення всеукраїнського перепису населення

Нагадаємо, 28 листопада міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет заявив, що перепис населення України планують провести до кінця цього року і заощадити на процедурі до 3 млрд грн. Зокрема, перепис проводитимуть у так званому електронному форматі, для чого вже напрацьовують відповідний алгоритм.

Нагадаємо, що єдиний раз в Україні проводили перепис населення у 2001 році. Для нового перепису у бюджеті-2020 передбачається виділити 3,44 млрд. гривень.

Детальніше про перепис населення в Україні, і чому без повноцінного перепису — єдиного джерела всебічної інформації про людей, що населяють країну, — не обійтися читайте в інтерв'ю директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової "Перепис населення або підрахунок поголів'я" спеціально для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >