Смертельні вакцини сина Богатирьової не проходили перевірку на стерильність - Україна - dt.ua

Смертельні вакцини сина Богатирьової не проходили перевірку на стерильність

26 січня, 2013, 16:03 Роздрукувати

За результатами перевірки підприємства "Фармстандарт-Біолік", що виробляє вакцини проти гепатиту В, виявлено 14 критичних, 22 істотних і 4 несуттєвих порушення.

© youandnews.com

Вакцини, що Міністерство охорони здоров'я купувало в фірми "Фармстандарт-Біолік", що належить синові міністра Раїси Богатирьової, виготовлялися з грубими порушеннями виробничих технологій.

Про це свідчить лист глави Держлікслужби Олексія Соловйова у відповідь на запит народного депутата Тетяни Бахтєєвої про причини припинення ліцензії для вакцини проти гепатиту В, виробленої "Фармстандартом", який є у розпорядженні DT.UA

"За результатами перевірки за місцем провадження діяльності Харківська область, м. Харків, Помірки (ділянка розливу, огляду і маркування, ділянка вторинного пакетування препаратів, відділ контролю якості, склад сировини і матеріалів, склад готової продукції) встановлено наявність 14 критичних, 22 істотних і 4 несуттєвих порушення Ліцензійних умов (Акт від 06.12.2012 р. №62-в)", - говориться в листі.

- Від вакцин сина Богатирьової в 2012 році померло вісім дітей

Як повідомила Дежрлікслужба, серед критичних порушень, які можуть призвести до виробництва неякісних лікарських засобів, що може завдати шкоди здоров'ю або життю людини, виявлено наступні:

- під час перевірки Досьє виробництва лікарського засобу "Вакцина для профілактики гепатиту В" № ... було встановлено, що виробництво серій проведено з порушенням затвердженого технологічного регламенту ТР № ... У всіх випадках порушені затверджені норми технологічних втрат нерозфасованої продукції "in bulk", отримано завищена кількість ампул готового лікарського засобу, ніж передбачено в затвердженому документі. Розслідувань з причини відхилень від встановлених норм ні в одному випадку не зроблено. Валідація технологічного процесу одержання лікарського засобу "Вакцина для профілактики гепатиту В" не проведена, таким чином, немає підтвердження того, що технологічний процес виробництва вакцини призводить до очікуваного гарантованого результату якості;

- за результатами аналізу матеріального балансу Досьє серій № ... було встановлено, що 315 ампул, необхідних для проведення контролю лікарського засобу за показником "Стерильність" - не відбиралися. При цьому, судячи з реєстраційним журналам лабораторії, аналіз вказаних серій лікарського засобу за показником "Стерильність" проводився.

Нагадаємо, 25 січня партія "Батьківщина" оприлюднила документи, які свідчать, що в 2012 році від вакцин, які Міністерство охорони здоров'я купувало в фірми "Фармстандарт-Біолік", яка належить синові міністра Раїси Богатирьової, померло вісім дітей.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Юрія Бутусова "Смерть від вакцини: чи буде викрита злочинна афера МОЗ?". !zn

Читайте також:

Генпрокуратура зайнялася смертельними вакцинами сина Богатирьової

Богатирьова вважає, що медичній сфері вистачить її нинішніх повноважень

За рік Богатирьова купила ліків у підприємства сина майже на 40 мільйонів гривень

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >