Слідству відомі дані 100 осіб, причетних до катастрофи MH17 – ГПУ

Поділитися
Слідству відомі дані 100 осіб, причетних до катастрофи MH17 – ГПУ Генеральній прокуратурі відомі імена причетних до трагедії © "STOP IT", facebook.com/events/227036537378456/
Роль кожного з них належить встановити слідству, говорити про те, хто підозрюваний, а хто свідок, поки зарано.

Генеральною прокуратурою України встановлені всі особи, причетні до краху малазійського боїнга МН17, повідомив на брифінгу перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук в середу, 14 грудня.

"Всі ці сто людей нами вже встановлені та ідентифіковані", - зазначив він.

За словами Сторожука, мова йде про тих, хто брав безпосередню участь у транспортуванні та супроводі ЗРК "Бук" на українську територію, про його екіпажі, і про тих, хто віддавав накази щодо транспортування і експлуатації зенітного ракетного комплексу. Заступник генпрокурора також підкреслив той факт, що поки зарано говорити про те, хто з цих людей є свідком, а хто підозрюваним, так як слідству ще належить встановити роль кожної конкретної людини у цій справі.

"На сьогоднішній день у слідства є версія про те, що деякі люди виконували доручення, не до кінця усвідомлюючи те, що саме і для чого вони роблять", - зазначив Сторожук.

Дмитро Сторожук нагадав про те, що слідчі зверталися до всіх, хто володіє будь-якою інформацією про трагедію МН17, з проханням надати її міжнародній слідчій групі. І, за його словами, слідчі частково отримали таку інформацію.

"На сьогоднішній день нас дуже цікавлять так звані Андрій Іванович з позивним "Оріон" і Микола Федорович з позивним "Дельфін"", - повідомив Сторожук.

На брифінгу заступник прокурора оприлюднив запис розмови підозрюваних. На думку Сторожука, це має сприяти розслідуванню обставин катастрофи боїнга. Також він нагадав про програму захисту свідків і членів їх сімей та можливість проведення допиту на території іншої держави, які покликані захистити можливих свідків від переслідувань.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада постановою підтримала створення міжнародного трибуналу по справі Боїнга, і закликала ООН і парламенти інших країн наслідувати приклад.

Через 12 місяців після трагедії MH17 опубліковані нові докази провини бойовиків в трагедії. Видання News Corp Australia опублікувало кадри, зняті самими бойовиками "ДНР", на місці катастрофи Боїнга відразу після трагедії. На відео записані перші хвилини після виявлення збитого комерційного авіалайнера бойовиками.

На них видно, як бойовики фотографують останки загиблих пасажирів, а також оглядають їхні особисті речі. Австралія пообіцяла перевірити справжність відео з місця аварії Боїнга-777.

Малайзія 14 липня внесла до ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування справи про "Боїнг", що впав в Україні. За створення трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малайзійського "Боїнга" в Донбасі в липні 2014 року, виступали шість країн - Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія, Велика Британія і Україна.

Голосування в Раді Безпеки ООН за резолюцію про створення трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 було заплановано на 21 липня 2015 року. Однак, хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримували створення трибуналу по Боїнгу, Росія послідовно протестувала проти цього.

Нідерландські фахівці в опублікованому проекті доповіді про розслідування катастрофи вважали, що Боїнг-777 над Донбасом збила російська ракета, запущена з території бойовиків. Канал CNN з посиланням на свої джерела повідомляв 15 липня, що голландські експерти стверджують: саме проросійські бойовики відповідальні за знищення MH-17.

Так, російський президент Володимир Путін звинуватив Нідерланди у "вкидання політизованого" розслідування по Боїнгу. Також Путін заявив нідерландському прем'єру, що створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних за 298 жертв "передчасне" і "контрпродуктивне".

Президент України Петро Порошенко в ефірі CNN заявив, що перешкоджання трибуналу по аварії літака Boeing передбачає відповідальність за катастрофу.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі