Слідком РФ порушив справу проти співробітників СБУ і ГПУ, які розслідують напад у Керченській протоці

Поділитися
Слідком РФ порушив справу проти співробітників СБУ і ГПУ, які розслідують напад у Керченській протоці У Росії відкрили справу проти Губського і Мрочка © ВМС ЗС України / Facebook
Кримінальну справу відкрили проти Олександра Губського та Романа Мрочка.

Слідчий комітет (СК) РФ порушив справу щодо співробітників СБУ в Одеській області майора юстиції Олександра Губського та Головної військової прокуратури підполковника юстиції Романа Мрочка. Справу відкрили через притягнення "завідомо невинних громадян Росії з числа військовослужбовців Міноборони та Прикордонної служби ФСБ". Про це повідомляє прес-служба СК.

У російському відомстві вважають, що старший слідчий Губський притягнув до кримінальної відповідальності сім росіян "за відсутності будь-яких доказів". У СК додали, що обвинувачення російських військових були погоджені заступником військового прокурора Південного регіону України Мрочком, після чого направлені для вручення за останнім відомим українській стороні місцем проходження служби громадянами РФ.

Нагадаємо, що раніше військова прокуратура Південного регіону України оголосила про підозру у веденні агресивної війни за напад на українські кораблі ще сімом військовослужбовцям РФ. Тепер через захоплення українських кораблів разом з членами екіпажу оголошено про підозру 15 російським військовим.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил ЗСУ, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі