Слідчий ГПУ Сус допоміг зняти арешт з 14 газових свердловин компанії Злочевського

Поділитися
Слідчий ГПУ Сус допоміг зняти арешт з 14 газових свердловин компанії Злочевського © ukrnafta.com
Сус не з'явився на судове засідання, при цьому не заперечував проти задоволення вимог клопотання адвоката компанії.

Суд за клопотанням ТОВ "Парі" скасував арешт 14 свердловин на Західній Україні. Про це свідчить постанова Печерського райсуду Києва від 25 липня, повідомляють "Наші гроші".

Мова йде про свердловинах №№ 8, 10Д, 28Д, 29, 31, 33 Никловицкого родовища Львівської області; №№ 2Д, 3, 4, 10, 18, 19 Пилиповского родовища Івано-Франківської області; № 4 і № 13 Шереметьєвського родовища Чернівецької області.

Арешт був накладений постановою цього ж Печерського райсуду 1 липня. Компанії "Парі" заборонили використовувати або яким-небудь чином відчужувати здобуті на свердловинах вуглеводні.

Арешт накладався за клопотанням Генпрокуратури у кримінальному провадженні №42014000000000375 від 7 травня 2014 року про присвоєння грошових коштів посадовими особами ПАТ "Укргазвидобування" протягом 2010-2014 років під час виконання договорів про спільну діяльність, за фактами ухилення від сплати податків посадовими особами підконтрольних екс-міністру екології Миколі Злочевському ТОВ "ЕСК "Еско північ", ТОВ "Парі", ТОВ "Перша Українська Газонафтова компанія", ТОВ "НВП "Зонд", ТОВ "Інфокс".

Компанія "Парі" подала позов про скасування арешту як безпідставного, вказавши, що не мала договірних відносин з "Укргазвидобуванням" і не повинна нести відповідальність за дії посадових осіб держкомпанії.

Крім того, як зазначив адвокат, заарештовані свердловини і вуглеводні не можуть вважатися речовими доказами, оскільки не могли бути знаряддям вчинення злочину і не зберігають на собі сліди злочину. Свердловини були розроблені фірмою "Парі", раніше нікому не належали не були державною власністю, так само, як і вуглеводні, які були здобуті компанією.

Згідно з судовими документами, начальник управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справа сфері економіки Генеральної прокуратури України Дмитро Сус, за клопотанням якого накладено арешт, на судове засідання не з'явився, через канцелярію суду подав заяву, в якій просив клопотання розглянути за його відсутності, проти задоволення вимог клопотання не заперечував.

Наші гроші

Як зазначає видання, ще однієї компанії з групи Злочевського ТОВ "ЕСК "Еско-Північ", яка має 21 свердловину в Харківській області, вдалося скасувати заборону на використання видобутих вуглеводнів, хоча самі свердловини суд залишив під арештом.

Аналогічного рішення домоглося ТОВ "Системойлинженеринг", що експлуатує одну свердловину на Водянивский площі в Харківській області. "Системойлинженеринг" належить кіпрській Diloretio Holdings Ltd і офіційно не входить у групу Burisma Злочевського.

Також Дмитро Сус через суд домігся арешту 12 свердловин Пролетарського родовища Дніпропетровської області. "Перша Українська Газонафтова компанія", що їх розробляє, подала апеляцію, але 9 серпня з невідомих причин відмовилася від заяви і виробництво закрили.

Департамент Генпрокуратури, в якому працює Дмитро Сус, пов'язують з народними депутатами від "Блоку Петра Порошенко" Ігорем Кононенко та Олександром Грановським, яким приписують вплив на цей підрозділ ГПУ.

Нещодавно стало відомо, що слідчий Дмитро Сус їздить на автомобілі Audi Q7, яка не вказана у його декларації. Офіційно позашляховик належить його 85-річної бабусі Марії Юрчик.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі