Слідчі двічі надавали суду підстави заарештувати рахунки Олександра Януковича - Нацполіція

Поділитися
Слідчі двічі надавали суду підстави заарештувати рахунки Олександра Януковича - Нацполіція Рахунки, з яких суд зняв арешт, все-таки пов'язані з Януковичем-молодшим, заявляють у поліції © 112 Україна
Незважаючи на неодноразові звернення слідства до суду, арешт з рахунків Олександра Януковича у підсумку все ж зняли.

Слідство має всі підстави вважати, що кошти на рахунках семи фірм, з яких не так давно суд зняв арешт, можуть бути пов'язані з Олександром Януковичем, заявив спікер Нацполіції Ярослав Тракало, передає "Українська правда".

"ВБР" належав Олександру Януковичу. У цьому банку були рахунки підприємств, що мають ознаки фіктивності. І на цих рахунках зберігалися значні суми коштів, походження яких нічим не підтверджено, і слідству незрозуміле. Тому у слідчих є аргументовані підстави вважати, що вони можуть бути пов'язані з Януковчем", - сказав Тракало.

Він зазначив, що мова йде про еми компаніях: ТОВ "Аранит До", "Квардис Н", "Типікон А", "Вектор-Перспектива", "Компанія з управління активами" ВБР-ІНВЕСТ", "Ді Соуз" і "Лайтрум".

Слідчий двічі надсилав листа до Генпрокуратури, у яких вказував, що є всі підстави звернутися до суду з клопотанням про накладення арешту на рахунки цих фірм. Оскільки за КПК тільки прокурор може просити суд про арешт коштів третіх компаній.

"У ході досудового розслідування за результатами моніторингу інформації Держфінмоніторингу щодо подальшого руху коштів, виведених з "ВБР", Головне слідче управління поліції двома листами - від 27 грудня 2017 року та від 2 січня 2018 року - звернувся до Генпрокуратури, щоб прокурор звернувся в суд з метою накладення арешту на ці засоби для запобігання їх виведення з рахунків", - пояснив Тракало.

Він додав, що ще в листопаді 2017 року слідчий звертався до суду з клопотанням про арешт коштів, однак той же Печерський суд, який зняв арешт з рахунків, тоді відмовив у цьому, оскільки, згідно з КПК, з таким клопотанням до суду може звернутися виключно прокуратура.

"Тому ми надали всі матеріали до ГПУ, і з 9 лютого 2018 року всі ці матеріали по сьогоднішній день знаходяться у ГПУ", - сказав Тракало.

Він пояснив, що слідство поки не може допитати директорів цих фірм, оскільки вони знаходяться на непідконтрольної території. А самі фірми з листопада 2014 року перереєстровані на підставних осіб - нерезидентів України.

"Слідство припускає, що за ними можуть стояти екс-директора, що знаходяться на непідконтрольної території. Більш того, первинна документація банку ПАТ "ВБР" знаходиться у Донецьку... Сьогодні ми звернулися до ГПУ з проханням, щоб повернути нам ці матеріали (які передавали для того, щоб клопотати про арешт - УП), щоб могли далі проводити слідчі дії у цій справі", - додав Тракало.

Нагадаємо, 16 квітня 2018 року з рахунків компаній, пов'язаних з сином екс-президента Віктора Януковича Олександром, був знятий арешт згідно з рішенням Печерського районного суду міста Києва. Мова йде про арешти, накладені в 2015 і 2016 роках по справі щодо привласнення бюджетних коштів через відділення "Укрзалізниці".

За версією слідства, в період з 01.01.2013 по 30.06.2014 посадові особи "Всеукраїнського банку розвитку" з метою отримання державних коштів незаконно кредитували "Донецьку залізницю", "Львівську залізницю", "Одеську залізницю", "Південно-Західну залізницю", "Південну залізницю" і "Придніпровську залізницю". Загальна сума незаконних кредитів склала понад 2,5 млрд. грн.

При цьому офіційної підозри так і не було оголошено, а слідство, суд вважає, "не довело, що кошти на зазначених рахунках є предметом злочинної діяльності".

Саме ці обставини і стали підставою для зняття арешту з фігуруючих у розслідуванні рахунків.

Раніше Печерський районний суд Києва 14 листопада прийняв рішення, яким залишив без задоволення позов Олександра Януковича до Національного банку України про відшкодування збитків у розмірі 1,6 млрд грн в результаті ліквідації ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", акціонером якого він був.

Згідно з матеріалами судової справи, Янукович-молодший в серпні 2017 року звернувся в суд з позовом до Національного банку України з вимогою відшкодувати збитки у зв'язку з виведенням з ринку ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі