Скасування віз в Європу для України не зможе бути ветована однією або кількома країнами ЄС

Поділитися
Скасування віз в Європу для України не зможе бути ветована однією або кількома країнами ЄС Для ветування рішення про скасування віз для українців буде потрібно опір одразу чотирьох країн ЄС © 112 Україна
В ЄС запевнили, що заблокувати рішення про скасування візового режиму для України буде не так просто.

Рішення про введення щодо України безвізового режиму з ЄС буде прийматися за принципом "кваліфікованої більшості", і не зможе бути ветовано за відповідної позиції однієї або декількох країн.

Відповідну інформацію оприлюднила "Європейська Правда", посилаючись на офіційне роз'яснення представництва ЄС в Україні. Так, рішення про відповідний статус України має бути підтримано як Радою ЄС так і Європарламентом.

Для прийняття відповідного рішення за нього повинно проголосувати не менше 55% представників країн-членів ЄС, які представляють країни, що включають у себе не менше 65% від населення єврозони.

Читайте також: У Європарламенті висловилися за введення контролю над реформами в Україні

У свою чергу, для блокування рішення проти нього повинні проголосувати як мінімум чотири держави, які становлять 35% населення ЄС. Великобританія участі у спільній міграційній політиці не приймає, і в голосуванні брати участь не буде. Дана схема вступила в силу з 1 листопада 2014-го року.

Голова делегації Європарламенту зі співпраці з Україною Андрій Пленкович заявив у п'ятницю, 11 березня, що вже влітку візовий режим між Україною і Євросоюзом може бути скасовано, незважаючи на деякі труднощі, які виникли з виконанням вимог ЄС.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія відклала безвізовий режим для України.

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною усіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але і вказують на недоліки нових антикорупційних законів.

зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна та доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять туди правки, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі