Син екс-голови Держекспортконтролю купив елітну квартиру в Лондоні

Поділитися
Син екс-голови Держекспортконтролю купив елітну квартиру в Лондоні Син українського чиновника у 19-річному віці купив квартиру за два кроки від британського Парламенту © samot / Depositphotos
Грошові перекази здійснювалися через ряд офшорних компаній.

Син колишнього голови Державної служби експортного контролю Юрія Терещенка Олександр купив квартиру в Лондоні за 332 тисячі фунтів.

Нерухомість, розташовану недалеко від будівлі британського Парламенту, Терещенко-молодший придбав у 19-річному віці.

Гроші на операцію були перераховані через ряд офшорних компаній, йдеться в матеріалі Центру з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Як вдалося з'ясувати журналістам, понад 106 тисяч фунтів було перераховано на рахунок юриста офшорної компанії Berly Trade з банківським рахунком в латвійському банку ABLV, зареєстрованому на Сейшелах.

Компанія Berly Trade була зареєстрована в липні 2014 року, у вересні було відкрито рахунок в ABLV. З жовтня на рахунку стали з'являтися гроші. За перші три тижні через нього провели понад 190 тисяч доларів. Окрім грошей за квартиру Олександра Терещенка Berly Trade зробила вісім переказів на загальну суму близько мільйона доларів "за маркетингові послуги" іншій офшорній компанії, зареєстрованої на Маршаллових островах з рахунком у швейцарському банку Julius Baer, "маркетингові послуги".

У наступні місяці Berly Trade отримала і відправила мільйони іншим офшорним компаніям, а також фірмам і приватним особам з Тунісу, Туреччини, Угорщини та США.

Читайте також: Підприємства "Укроборонпрому" платять щедрі "агентські" сумнівним британським компаніям

Юрій Терещенко з березня по липень 2014 року очолював держконцерн "Укроборонпром", а з жовтня 2014 року по червень 2016 – Державну службу експортного контролю.

Кабмін у лютому усунув Терещенка від виконання обов'язків голови Держекспортконтролю після того, як було встановлено його причетність до корупційних дій. В ході проведення обшуку за місцем його проживання було виявлено частину грошових коштів, які напередодні були передані в якості хабара його підлеглому - заступнику директора департаменту державної експертизи Держекспортконтролю Сергію Головатому.

Як писав у статті DT.UA Дмитро Менделєєв, урядова комісія не знайшла підтверджень корупційних діянь голови Держекспортконтролю Юрія Терещенка, а Нацдержслужба засекретила матеріали розслідування.

За його словами, таким чином комісія виявила безпрецедентну лояльність до корупційних проявів в Держекспортконтролі після гучних скандалів і створила "очисну грамоту" для глави служби Юрія Терещенка та інших посадових осіб.

"Робота комісії завершилася, як це прийнято, актом, який обов'язково повинен увійти в історію як приклад народження корупції від корупції. Практично кожна сторінка цього загрифованного від громадськості документа цілком може стати предметом для дослідження слідчими НАБУ", - пише Менделєєв.

Як відомо, у Держекспортконтролі була створена система необґрунтованої затримки видачі ліцензій на експорт продукції вітчизняним підприємствам, при якій, як підозрює слідство, порушувалися встановлені строки надання відповідей з метою отримання незаконної вигоди. Таким чином, системна корупція, виявлена в Держекспортконтролі, може призвести ще й до скандалу, пов'язаного з невиконанням Україною своїх міжнародних зобов'язань як надійного партнера у військово-технічному співробітництві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі