Швейцарія передала Україні докази у справі про розкрадання коштів "Укртрансаміаку"

Поділитися
Швейцарія передала Україні докази у справі про розкрадання коштів "Укртрансаміаку" © LB.ua
Гроші вивели вже за нинішньої влади.

Федеральне відомство юстиції Швейцарії наприкінці червня передало Генеральній прокуратурі України документи, які стосуються справи про імовірне розкрадання державних коштів. Йдеться про банківський рахунок в одному зі швейцарських банків, підконтрольний колишньому голові "Укртрансаміаку", соратнику екс-президента Януковича, Віктору Бондику, пише Deutsche Welle з посиланням на відповідь відомства на запит видання.

На думку швейцарських правоохоронців кошти, виведені Бондиком з України, можуть бути вкраденими у держпідприємства. За даними ісудового реєстру Швейцарії на рахунку, підконтрольному Віктору Бондику, заарештовано 7 мільйонів євро і 21 мільйон доларів США. Українські правоохоронці зможуть повернути ці кошти державі, якщо доведуть незаконне походження грошей.

Віктор Бондик був одним із найближчих соратників екс-президента Віктора Януковича. Впродовж майже 10 років, до кінця 2016 року, він очолював стратегічне державне підприємство - "Укртрансаміак". Ця компанія створена для управління аміакопроводом з російського міста Тольятті до Одеси. Водночас за роки, поки Бондик був головою "Укртрансаміаку", портфель його інвестицій, згідно зі звітністю у британському реєстрі компаній, зріс більш ніж у десять разів. Однак крім фірм, в яких простежується юридичний зв'язок з Віктором Бондиком, є ще десятки неформально пов'язаних з ним компаній, які використовувалися для "схем" незаконного збагачення, підозрюють правоохоронці.

Зокрема, у кримінальних справах йдеться про мільйонні трати бюджетних грошей на встановлення автоматичної системи газового пожежогасіння насосних станцій аміакопроводу "Тольятті ‐ Одеса", яку зрештою, за даними слідства, так і не було встановлено. Крім того, Бондика підозрюють у розтраті коштів на послуги підставних фірм з діагностики аміакопроводу, яка ніколи не проводилася. Зі справ також випливає, що до ремонту аміакопроводу за завищеними цінами залучалися підприємства, які перебували у власності Віктора Бондика.

Кримінальну справу за фактом розтрати коштів "Укртрансаміаку" Генеральною прокуратурою України було відкрито ще у грудні 2013 року. Спершу йшлося лише про "верхівку айсберга" - розтрату 6,5 мільйонів гривень за обладнання на модернізацію аміакопроводу, яке так і не і було встановлене. Однак згалом у кримінальній справі за підозрою у розкраданні майна "Укртрансаміаку" вже 12 епізодів, загальна сума збитків за якою перевищує 700 мільйонів

До речі ситуація з "Укртрансаміаком" була одним з наріжних каменів у конфлікті Абромавичуса з народним депутатом Ігорем Кононенком, якого називають "сірим кардиналом" Порошенка. Зокрема, за твердженням Абромавичуса, Кононенко лобіював призначення певної людини на посаду виконувача обов'язків керівника "Укртрансаміаку". Згодом цей епізод став предметом розгляду у суді, де Кононенко захищався від звинувачень у тиску на Абромавичуса.

Водночас правоохоронці у Цюріху вказують на те, що підозрюваний вивів гроші в Швейцарію, скориставшись моментом, коли слідство проти нього в Україні було призупинене, тобто у 2016 році.

Однак де перебуває на даний момент Віктор Бондик невідомо. У базі розшуку МВС його прізвища немає. У березні 2017 року Генеральна прокуратура України в рамках розслідування зловживань на держпідприємстві "Укрхімтрансаміак" оголосила підозру колишньому директору Вікторові Бондику.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі