школи будуть вибирати підручники - Школи вперше обрали підручники - Україна - dt.ua

Школи вперше обрали підручники

14 травня, 2015, 17:42 Роздрукувати

Міністерство освіти провело експериментальний конкурс.

Міносвіти дозволило школам обрати підручники © blogsicilia.it

Міносвіти України 13 травня оприлюднило результати конкурсу підручників для учнів 4-х і 7-х класів, які вперше обирали вчителі шкіл. Ця подія відбувалась в режимі онлайн у присутності представників МОН, Центру освітніх комунікацій, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України, Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, а також представників ЗМІ та громадськості.

Втілення цього експериментального проекту є необхідним кроком в українській освіті, заявив Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.  Він вважає, що Україна засвоїла досвід інших держав в цьому питанні, і тому настав час і в Україні створювати механізм, який дозволить кожному вчителю обирати, з якими підручниками він працюватиме.

"Сподіваємося, що врешті-решт влада зможе вишукати кошти, аби в цьому році було забезпечено видання підручників для дітей 4-х і 7-х класів. Тоді всі книги, які були обрані вчителями, будуть запропоновані видавництвам, що представляли ці підручники, для видруку за певного розміру державної дотації", – додав він.

Запропоновіний механізм відбору має забезпечити кращі підручники для дітей і прозорість відбору, вважає Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Результати проведеного конкурсу представлені у форматі двох таблиць – окремо для 4-го та 7-го класів. У звітах міститься інформація про вибір кожної школи, яка взяла участь в конкурсі підручників. 

Підручники для 4-го  класу  найбільшу кількість голосів набрали: "Математика" (авт. Богданович М.В., Лишенко Г.П.) – 253 951; "Літературне читання. Українська мова" (авт. Савченко О.Я.) – 216 931; "Українська мова" (авт. Вашуленко С.Г та ін.) – 207 865; "Англійська мова" (авт. Карпюк О.Д.)  - 196 951; "Природознавство" (авт. Гільберт Т.Г., Сак Т.В.) – 194 710 та інші.

Підручники для 7-го  классу,  які отримали  найбільше голосів шкіл: "Фізика" (авт. Бар'яхтар В. Г. та ін.) – 191 051; "Українська література" (авт. Авраменко О.М.) – 189 773; "Англійська мова" (авт. Карпюк О.Д.) – 178 422; "Світова література" (авт. Волощук Є.В., Слободянюк О.М.) – 164 636; "Географія" (авт. Бойко В. М., Міхелі С.В.) – 162 501та інші.

Отримані результати конкурсного відбору підручників були нотаріально завірені та оприлюднені на сайті Міністерства освіти і науки України.

Паралельно з електронним голосуванням школи направляли паперові форми з мокрими печатками, які будуть використані для звірки результатів.

Раніше підручники для учнів середньої школи затверджувалися постановами Міністерства освіти.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >