Шевченківський суд відмовився визнавати факт збройної агресії РФ проти України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Шевченківський суд відмовився визнавати факт збройної агресії РФ проти України Суд відмовився визнати факт збройної агресії РФ в Україні, незважаючи на масу зібраних заявником доказів
Проти юридичного визнання факту збройної агресії Росії в Україні виступили в Адміністрації президента, заявив правозахисник Станіслав Батрин.

Український суд не визнав факту збройної агресії Росії проти України, повідомляє ініціатор справи, правозахисник, керівник проекту "Відкритий Суд" Станіслав Батрин.

Як повідомляє Батрин, рішення про невизнання факту збройної агресії проти України було прийнято Шевченківським судом Києва 12 травня, за підсумками майже 2 років судового розгляду. Зазначається, що суд першої інстанції двічі відмовлявся відкривати провадження за цим позовом, однак правозахисник здобув 2 перемоги в апеляційних судах, після чого справу таки відкрили. Надалі, перший суддя, який слухав цю справу, взяв самовідвід.

За словами Батрина, чималу роль у судовому рішенні зіграла позиція Адміністрації президента України, яка фактично закликала суд не визнавати агресію РФ проти України.

"Цікаво, що 9 лютого в суд надійшов факс з Адміністрації президента за підписом Б. Ложкіна з проханням відкласти засідання по справі "з метою формування правової позиції та надання пояснень", а надалі позиція президента була чітко сформована – президент просив відмовити в задоволенні заяви про встановлення факту збройної агресії Російської Федерації", - зазначив він.

Як зазначає правозахисник, дивну роль у судовому процесі зіграло Міністерство внутрішніх справ, яке відмовилося надавати суду наявні докази російської агресії.

Нагадаємо, що правозахисник Станіслав Батрин ще 29 серпня 2014 року звернувся до Шевченківського районного суду з вимогою про встановлення факту збройної агресії проти України. За час судового розгляду заявник та волонтери змогли залучити в якості доказів понад 1000 листів офіційних документів органів державної влади.

Як повідомлялось раніше, участь у даній справі беруть Служба безпеки України, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України, Генеральна прокуратура України, Антитерористичний центр при СБУ, посольство Російської Федерації в Україні, президент України в особі Адміністрації.

Детальніше про юридичні сторони російської агресії проти України читайте у статті Станіслава Батрина в "Дзеркалі тижня. Україна" Війна проти Росії: юридичний фронт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі