Сезон грипу 2019-2020 в Україні: симптоми та профілактика захворювання

Поділитися
Сезон грипу 2019-2020 в Україні: симптоми та профілактика захворювання Грип супроводжується підвищенням температури © torange.biz
Цього року очікуються спалахи трьох основних штамів грипу.

Україна стоїть на порозі сезону грипу 2019-2020 років. За прогнозами Міністерства охорони здоров'я, цього року на грип можуть захворіти 6,7 мільйона осіб. Для того, щоб цього не сталося, слід пам'ятати про основні симптоми грипу та методи його профілактики, що дозволяє уникнути захворювання.

Який грип в Україні очікується цього року

Як повідомляє "Страна", за прогнозами ВООЗ в цьому році очікується спалах трьох основних та одного додаткового штамів грипу: H1N1, H3N2 (свинячий грип), В/Colorado і B/Phuket. Разом з тим, це не означає, що в Україні обов'язково почнеться епідемія свинячого грипу. Захворювання може вести себе непередбачувано, відкриваючись з несподіваного боку.

За словами медиків, якщо в минулому році людина проходила вакцинацію від грипу, то шанс на те, що вона захворіє в цьому році, знижується.

Симптоми грипу

Незважаючи на те, що грип 2019 в Україні на даний момент ще не проявив себе, необхідно пам'ятати про симптоми захворювання, які дозволять вчасно звернутися до лікаря і почати лікування грипу.

За даними ВООЗ, грип супроводжується температурою до 39 градусів. Крім того, симптоми грипу включають в себе інтоксикацію, якій властиві нудота, блювота, головний біль, зниження апетиту, загальна слабкість, запаморочення, ломота в тілі, діарея.

Як уберегтися від грипу

Як розповіла в інтерв'ю DT.UA Ольга Голубовська, доктор медичних наук, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету, одним з методів профілактики є вакцинація від грипу.

При цьому, слід враховувати, що вакцина хоч і не завжди може захистити від захворювання, але запобігає важкому розвитку хвороби. Найкраще робити щеплення восени - до початку епідсезону, але в будь-якому випадку краще порадитися з лікарем.

Щоб уберегтися від грипу, потрібно дотримуватися простих правил, які, мабуть, усім відомі: вести здоровий спосіб життя, уникати місць великого скупчення людей, виконувати рекомендації лікаря, якщо людина перебуває в групі ризику. Але найголовніше - якщо захворювання все ж починається, підвищується температура, з'являються інші симптоми - необхідно звернутися за медичною допомогою: фактор часу в даному випадку має колосальне значення.

Як відрізнити симптоми грипу та ГРВІ

Лікування при ГРВІ та грипі відрізняється, хоча зовні дві хвороби можуть бути схожі. Під час ГРВІ з легкими симптомами необхідно перейти на постільний режим і пити достатню кількість води 3-5 днів. Організм може впоратися з вірусом сам. Грип або ГРВІ з важкими симптомами лікують озельтамівіром, занамівіром і балоксавиром, але після того, як їх випише лікар.

Якщо ви захворіли, дуже важливо зрозуміти, яке це саме захворювання для того, щоб правильно підібрати ефективне лікування грипу або ГРВІ.

Початок хвороби

Для ГРВІ характерний поступовий початок, який буде тривати протягом декількох днів, буде відчуватися слабкість або невисока температура. Тим часом симптоми грипу розвиваються різко, з'являється висока температура, болять очі, відчувається ломота в м'язах або озноб. Хворий може визначити, коли саме почалася хвороба.

Температура

Під час ГРВІ температура звичайно залишається на рівні 37-37,5 градусів. А ось під час грипу хворий страждає від високої температури - 38 градусів і вище, і цей симптом проявляється з самого початку хвороби.

Прояви інтоксикації

Хворий ГРВІ найчастіше відчуває слабкість і "розбитість". Симптоми грипу з самого початку виявляє себе ломотою, ознобом, головним і м'язовим болем.

Нежить

ГРВІ часто починається з нежитю. А ось для грипу він не характерний, хоча може виникнути на 2-3 день хвороби.

Кашель

Під час ГРВІ кашель не дуже виражений, може виникнути поряд з болем у горлі. Тим часом для грипу важливий симптом, в результаті кашлю може виникати біль у грудині.

Біль у горлі

Хворий на ГРВІ може часто відчувати такий біль, вона має виражений характер. Під час грипу горло зазвичай не болить, але біль може з'явитися на 3-4 день.

Дискомфорт в очах

Відчуття "піску" в очах може виникнути внаслідок аденовірусної інфекції, при інших ГРВІ – нехарактерний симптом. У свою чергу хворий на грип страждає від почервоніння очей і світлобоязні, можуть сльозитися очі.

Задишка, відчуття нестачі повітря

Під час ГРВІ може відчуватися як неможливість повноцінно дихати, що пов'язано з закладеністю носа. Під час грипу задишка може виникнути через дихальну недостатність, тоді потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

Страна

Лікування грипу

Незважаючи на те, що в нашій країні все ще популярне лікування грипу народними засобами, медики радять все ж одразу звернутися до лікаря. Самостійне лікування грипу у дітей і дорослих може призвести до серйозних наслідків: пневмонії, енцефаліту, менінгіту, ниркової або печінкової недостатності. У вагітних жінок неправильне лікування грипу може стати причиною переривання вагітності або інфекції плоду.

Крім того, при лікуванні грипу антибіотиками їх обов'язково повинен виписати лікар. Найчастіше, можна обійтися і противірусними препаратами, але ті, хто йде по шляху лікування грипу в домашніх умовах, можуть необдумано вдатися до антибіотиків, що може викликати небажані наслідки.

При перших же ознаках захворювання, слід максимально обмежити контакт з оточуючими, особливо з маленькими дітьми. Крім того, лікування грипу передбачає дотримання постільного режиму.

Страна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі