Церкви в Україні - Серед релігійних діячів українці найбільше довіряють патріарху Філарету - Україна - dt.ua

Серед релігійних діячів українці найбільше довіряють патріарху Філарету

6 грудня, 2016, 12:46 Роздрукувати

УПЦ Київського патріархату і її предстоятель Філарет користуються найбільшою повагою серед українців.

Українці підтримують київського патріарха Філарета, а московського митрополита Онуфрія не підтримують © Василь Артюшенко, DT.UA

Серед церковних ієрархів найвищою довірою українців користується патріарх Філарет. Повністю або скоріше йому довіряють 39,1% респондентів, скоріше, або зовсім не довіряють 12,9%, не знають такого 23,5%, свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Главі Української греко-католицької церкви Святославу довіряють 24,7% опитаних, не довіряють зовсім або скоріше – 11,5%. В той же час не знають такого – 39,5%.

Митрополита Макарія (УАПЦ) не знають 41,2% опитаних. 20,3% повністю або скоріше довіряють йому; зовсім або скоріше йому не довіряють 13,4%.

Митрополиту Онуфрію (УПЦ МП) повністю або скоріше довіряють 20,7%. Не довіряють зовсім або скоріше – 26,0%. Не знають його 31,0% опитаних.

1
Центр Разумкова

Дослідження Центру Разумкова проводилося з 4 по 9 листопада 2016 року серед 2018 респондентів за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%.

Читайте також: У Раді запропонували надати особливий статус УПЦ Московського патріархату

Нагадаємо, що за даними опитування Центру Разумкова, абсолютна більшість українців вважають себе віруючими. Лише 11,4% не відносять себе до жодного з релігійних віросповідань.

Православними вважають себе дві третини (64,7%) українців. Найбільша кількість православних (39,5%) ідентифікують себе з УПЦ Київського патріархату. Друга за кількістю група (25,4%) вважає себе "просто православними", 23,3% відносять себе до УПЦ Московського патріархату.

Із усіх опитаних греко-католиками вважають себе 8,2%.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >